
При проведенні будівельних робіт, часто виникає необхідність знести стару будівлю або провести демонтаж бетонної стяжки, асфальту, залізобетонних перекриттів, стін, цегляних перегородок, стяжки підлоги. Ці види робіт відрізняються трудомісткістю і займають досить багато часу, якщо виконувати їх вручну. Вирішити ці завдання в оптимальні терміни, максимально акуратно і з найменшими витратами, як фізичних сил, а часто і фінансових коштів, можна якщо замовити послуги гідромолота. Для цього достатньо звернутися в спеціалізовану компанію, в якій фахівці допоможуть підібрати найбільш відповідний варіант спецтехніки і навісного обладнання, в залежності від умов і обсягу проведення робіт, а також основного призначення.
Що таке гідромолот і основні його елементи
На сьогоднішній день, гідромолоти виробляють десятки підприємств з різних країн. Існує велика кількість різноманітних моделей таких пристосувань, які призначені для використання їх в якості навісного обладнання на гідрофіковану будівельну техніку – маніпулятори, навантажувачі, екскаватори та інші. Незважаючи на велику різноманітність моделей гідравлічних молотів, принцип їхньої роботи залишається практично незмінним. Щоб розібратися в цьому, необхідно знати як влаштований гідромолот. Основними елементами пристрою є:
- Корпус – основна частина гідравлічного молота;
- Циліндр;
- Робочий інструмент;
- Боек;
- Азотна камера;
- Клапан керування;
- Відповідний клапан;
- Стопорний палець;
- Тавотниця (маслянка).
Управління процесом роботи здійснюється через золотниковий клапан, який регулює тиск олії в гідроциліндрі.
Як працює гідравлічний молот
Для функціонування навісного обладнання, його потрібно підключити до гідравлічної системи навантажувача, маніпулятора, екскаватора або іншої базової техніки. Принцип роботи такого навісного обладнання полягає в тому, що гідравлічний насос закачує олію в циліндр, коли боєк розташований в нижньому положенні. При цьому відбувається відкривання клапана. За рахунок того, що в азотній камері тиск менший, ніж тиск олії, відбувається стискання азоту і поршень піднімається у верхнє положення.
Після того, як боєк дійде до самого верхнього положення, відбувається закривання клапана золотником, через який здійснюється подача масла в гідравлічну систему. Після цього відкривається інший клапан, через який олія з циліндра перетікає в магістраль гідравлічної системи. У цей час боєк починає переміщатися вниз, під впливом тиску азоту, і в результаті цього відбувається удар по інструменту.
Більшість сучасних моделей гідравлічних молотів так влаштовані, що олія штовхає боєк тільки тоді, коли він кілька піднесуть над крайньою нижньою точкою. У такому випадку, щоб його підняти потрібно впертися пікою в асфальт, бетон, плиту перекриття або інше покриття, яке необхідно демонтувати. Завдяки цьому гідравлічний молот не працює в холосту. Це робить позитивний вплив на продовження терміну служби навісного обладнання.
Сумісність з базовою технікою та особливості вибору гідромолота
Перш ніж розглядати, як підключити гідромолот, необхідно зупинитися на питанні, як правильно підібрати обладнання, щоб воно було сумісно з конкретним видом техніки. Для цього слід звертати увагу на ряд важливих характеристик.
- Маса техніки, на яку буде навішуватися гідравлічний молот, вона повинна бути достатньою, для забезпечення стабільної роботи обладнання, і запобігання перекидання базової машини. При цьому вага екскаватора або навантажувача не повинна бути занадто великою, щоб не допустити виходу з ладу самого гідромолота.
- Експлуатаційні параметри (тиск і витрата олії) гідравлічної системи базової техніки. Вони повинні відповідати технічним характеристикам, вказаним у паспорті навісного обладнання.
- Модель навантажувача, екскаватора, маніпулятора та іншої базової техніки, а також марка і рік випуску. Це необхідно, щоб за каталогом визначити розміри приєднних частин. Це можуть бути БСМ, рукояти, стріли.
Саме цими характеристиками керуються менеджери компаній, при виборі сумісного і найбільш підходящого обладнання, для ефективної його роботи в конкретних умовах. Але велика різноманітність моделей, що випускаються, істотно ускладнює процес вибору. Тому кваліфіковані фахівці, крім основних характеристик, обов ‘язково беруть до уваги ще й такі фактори:
- Можливість механічного суміщення обладнання базової техніки з захисними конструкціями гідравлічного молота;
- Комплектація, більшість виробників навісного обладнання, щоб зробити свою продукцію адаптованою до більшості моделей базових машин, в комплект поставки включають спеціальні перехідники підвіски, які підрозділюють на 3 основних групи – 2-х пальцеві, рами для стріл, рамні підвіски.
З усього вищесказаного ставати зрозуміло, як вибрати гідромолот, щоб він був сумісним, з наявною базовою машиною. Але зробити це самостійно неспеціалісту досить складно, особливо якщо це не нова техніка, і вже проводилися будь-які заміни або вносилися зміни в стандартні налаштування бортового комп ‘ютера. Тому найкраще замовляти послуги гідромолота в спеціалізованих і перевірених компаніях.
Також потрібно знати як правильно заправити гідромолот азотом. Це є одним з основних елементів з обслуговування такого навісного обладнання. Азот виконує відразу дві функції – збільшує енергію удару і зменшує максимальний тиск у гідросистемі базової машини. Перевірку тиску азоту виконують при плановому ТО або при зниженні ефективності роботи обладнання, а також після тривалого простою або зберігання, або коли екскаватор, навантажувач насилу починає притискати робочий інструмент до руйнівної поверхні. При обслуговуванні навісного обладнання потрібно обов ‘язково звертати увагу на показання манометра, і стежити за тим, щоб вони відповідали параметрам, які зазначені в техпаспорті.
У цій статті ми розглянули для чого потрібен гідромолот, принцип роботи навісного обладнання і чому важливо замовляти дані послуги в спеціалізованих компаніях. Це дозволить заощадити, час, сили і фінансові засоби, при проведенні таких трудомістких і енерговитратних робіт, як демонтаж асфальту, плит перекриттів, стін, цегляних перегородок, бетонних фундаментів та інших об ‘єктів і споруд.