Що таке такелажні роботи

Такелажные работы

Якщо під час переїзду потрібно перевезти що-небудь з нестандартними габаритами, значною вагою або таке, що вимагає особливо дбайливого ставлення, а іноді і предмет володіє всіма перерахованими вище властивостями одночасно, значить будуть потрібні такелажні роботи – особлива категорія послуг з навантаження-розвантаження. Основна відмінність праці майстрів подібного профілю від того, що пропонують звичайні вантажники – застосування спеціалізованого обладнання. Для прикладу наведемо загальний список речей для транспортування яких необхідні такелажні роботи: верстати та інше обладнання, сейфи, громіздкі музичні інструменти та предмети мистецтва, а також антикварні меблі.

Такелажные работы: коли робити, що входить і яке обладнання використовується

Види такелажних робіт включають в себе широкий спектр операцій навантаження-розвантаження. Наприклад, за допомогою кроквяної системи, що включає кран-маніпулятор, можна витягти необхідний предмет з-за стіни або зверху перенести за неї, а в деяких випадках навіть витягнути через вікно, якщо його не представляється можливим пронести через основний вхід. Саме так розміщують масштабне обладнання, зібране поза цехом і компоненти технологічних систем в найширшому сенсі цього слова. Власники приватної нерухомості найчастіше орендують пристосування для такелажних робіт з метою перемістити меблі, техніку або предмети інтер ‘єру, наприклад, скульптури і картини, висота або ширина яких перевищує відповідні параметри сходових прольотів.

Другий вид такого транспортування передбачає застосування спеціалізованого рухомого складу. Обладнання для такелажних робіт даного типу являє собою напівавтоматизовані автономні системи переміщення за допомогою яких важкі і негабаритні вантажі піднімаються, спускаються, а також доставляються до місця установки. Окрема категорія: механізми для такелажних робіт, що застосовуються при демонтажі металоконструкцій. Крім того, якщо говорити про роботи такелажні, монтаж, наприклад, піднятого обладнання може входити в них так само як і його деінсталяція.

такелажное оборудование

Для проведення всіх перерахованих вище методів транспортування використовується величезна кількість оснастки, зокрема, до найбільш поширених з них відносяться:

  • Блоки;
  • Лебідки з ланцюгами і тросами;
  • Домкрати;
  • Захоплення, карабіни тощо.

Всі перераховані вище пристосування і механізми для такелажних робіт можуть характеризуватися показником вантажопідйомності в широкому діапазоні, що дозволяє створювати гнучкі системи для вирішення завдань різної складності. Зрозуміло виконувати транспортування і супутні їй етапи можуть тільки фахівці. Такелажні роботи в будівництві або при монтажі обладнання в будь-якому випадку починаються зі складання детального плану та проведення розрахунків. Важливо правильно підібрати систему і відрегулювати її можливості, а також грамотно організувати процес. Всі вантажі в обов ‘язковому порядку упаковуються з метою захисту в першу чергу їх важливих компонентів при транспортуванні, і тільки потім від впливу вологи і температур. Більшу частину часу займає фіксація вантажу і перевірка якості кріплення, оскільки саме транспортування із залученням механізмів проходить максимально швидко. Ці два фактори і обумовлюють той факт, що вантажопідйомні і такелажні роботи – досить дороги. До причин високої вартості можна також додати необхідність підготовки самих майданчиків звідки і куди буде переноситися вантаж. Техніці потрібні під ‘їзні шляхи, а системам транспортування – місце для розміщення. З іншого боку нюанс стосується в основному комерційних замовників. Тому, наприклад, власникам промислового обладнання доцільніше замовляти переміщення декількох об ‘єктів відразу, а приватним особам просто вибирати комфортний тариф і детально обговорювати нюанси угоди з компанією, що займається такелажними роботами, щоб мінімізувати витрати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!