
Вантажник – це дуже давня професія, в якій передбачається виконання найпростіших робочих функцій, в основному за рахунок використання тільки власної фізичної сили людини. До таких операцій належать – навантаження-розвантаження товару, різні види переміщення тяжкостей (вантажу) перенесення, перекочування, кантування, піднімання, від сюди до речі і пішла назва, цієї дуже поширеної і популярної в світі, професії, і пояснююче, що означає вантажник. На сьогоднішній день, за дуже приблизними даними, на планеті вантажниками працюють десятки мільйонів людей. І якщо в розвинених країнах, для поліпшення умов праці та її полегшення, застосовуються різна техніка та обладнання, то в деяких куточках земної кулі, їх робота, як і багато століть тому, ґрунтується тільки на використанні мускульної сили.
Функціональні обов’язки вантажників
Початок 3-го тисячоліття характеризується стрімким зростанням технічного прогресу. Практично всі сфери діяльності стають все більш роботизованими і автоматизованими. Розгляньмо тоді, в чому полягає робота вантажника на сучасних підприємствах. Незважаючи на кардинальні зміни умов праці, їх функціональні обов’язки особливо не змінилися. Розберемо більш детально, що роблять вантажники:
- Переміщення вантажів у важкодоступних місцях;
- Проведення вантажно-розвантажувальних робіт вручну, так і з використанням спеціальної техніки та пристосувань (візки гідравлічні, штабелери, річтраки, комплектувальники замовлень та інші);
- Доставка, установка і демонтаж різних видів обладнання;
- Навантаження вивантаження великогабаритних, нестандартних і важких вантажів.
Сьогодні, у багатьох фірмах, організаціях, промислових підприємствах, функціональні обов’язки вантажників значно розширені. Тому наявності однієї лише фізичної сили вже мало.
Що повинен робити вантажник на сучасному підприємстві – вміти поводитися з різними видами складської техніки та обладнання, мати навички такелажника (для роботи з підйомним краном, ручною лебідкою, тельфером). Найчастіше від вантажника вимагають наявність посвідчення на керування різними видами навантажувачів (автокар, електрокар та інші).
Думка, що вантажником можна працювати без кваліфікації, і інтелектуальні здібності тут не важливі, теж помилкова. Що потрібно знати вантажнику, для успішного виконання своїх обов ‘язків.
- Правила безпеки.
- Свої робочі обов’язки.
- Основи фізики (напрямок сили впливу, важіль тощо).
- Різні способи кріплення вантажів і багато іншого.
Що повинен вміти вантажник – працювати з первинною документацією, приймати і збирати товар за накладними. Зараз дуже поширеною є професія вантажник-комплектувальник. На меблевих фабриках і спеціалізованих магазинах працюють вантажники-збирачі меблів. Вони здійснюють доставку куплених меблів, замовнику та його складання. Тому тут без столярних і слюсарних навичок обійтися дуже складно.
Основні сфери, де найбільше затребувані вантажники
Найбільше, працю вантажників застосовують на таких об’єктах:
- Порти;
- Авто- і залізничні вокзали;
- Торговельні об’єкти;
- Склади;
- Промислові підприємства;
- Видобувні компанії;
- Транспортні підприємства;
- Риболовецькі артілі;
- Аеропорти;
- Митниця;
- Агропромисловий сектор;
- Будівельні об’єкти;
- Пошта.
Цікаві факти про вантажників
Згадки про цю професію часто зустрічаються в народному фольклорі, а також у віршах, повістях, романах, піснях і кінофільмах, радянській епохи. У різні роки вантажниками працювали багато відомих спортсменів, революціонери, діячі культури і мистецтва і навіть майбутні політики. Серед найбільш відомих, можна назвати П. Ф. Крилова, І. Піддубного (обидва відомі атлети), В. Лук’янов (депутат України), К. Бакієв (Президент Киргизстану), Мік Джаггер(cпівак), Дмитро Нагієв(актор і шоумен).
Сьогодні замовити послуги професійних вантажників у Харкові не складає особливої праці. Достатньо зв’язатися з менеджерами компанії “Грузчики Харьков” і всі питання щодо навантаження-розвантаження будь-яких вантажів, а також їх доставки до місця призначення будуть вирішені максимально швидко, акуратно і за цілком доступними цінами.