Вантажник, що це за професія: опис, особливості цікаві факти

грузчики

Вантажник – це дуже давня професія, в якій передбачається виконання найпростіших робочих функцій, в основному за рахунок використання тільки власної фізичної сили людини. До таких операцій належать – навантаження-розвантаження товару, різні види переміщення тяжкостей (вантажу) перенесення, перекочування, кантування, піднімання, від сюди до речі і пішла назва, цієї дуже поширеної і популярної в світі, професії, і пояснююче, що означає вантажник. На сьогоднішній день, за дуже приблизними даними, на планеті вантажниками працюють десятки мільйонів людей. І якщо в розвинених країнах, для поліпшення умов праці та її полегшення, застосовуються різна техніка та обладнання, то в деяких куточках земної кулі, їх робота, як і багато століть тому, ґрунтується тільки на використанні мускульної сили.

Функціональні обов’язки вантажників

Початок 3-го тисячоліття характеризується стрімким зростанням технічного прогресу. Практично всі сфери діяльності стають все більш роботизованими і автоматизованими. Розгляньмо тоді, в чому полягає робота вантажника на сучасних підприємствах. Незважаючи на кардинальні зміни умов праці, їх функціональні обов’язки особливо не змінилися. Розберемо більш детально, що роблять вантажники:

 • Переміщення вантажів у важкодоступних місцях;
 • Проведення вантажно-розвантажувальних робіт вручну, так і з використанням спеціальної техніки та пристосувань (візки гідравлічні, штабелери, річтраки, комплектувальники замовлень та інші);
 • Доставка, установка і демонтаж різних видів обладнання;
 • Навантаження вивантаження великогабаритних, нестандартних і важких вантажів.

Сьогодні, у багатьох фірмах, організаціях, промислових підприємствах, функціональні обов’язки вантажників значно розширені. Тому наявності однієї лише фізичної сили вже мало.

Що повинен робити вантажник на сучасному підприємстві – вміти поводитися з різними видами складської техніки та обладнання, мати навички такелажника (для роботи з підйомним краном, ручною лебідкою, тельфером). Найчастіше від вантажника вимагають наявність посвідчення на керування різними видами навантажувачів (автокар, електрокар та інші).

Думка, що вантажником можна працювати без кваліфікації, і інтелектуальні здібності тут не важливі, теж помилкова. Що потрібно знати вантажнику, для успішного виконання своїх обов ‘язків.

 1. Правила безпеки.
 2. Свої робочі обов’язки.
 3. Основи фізики (напрямок сили впливу, важіль тощо).
 4. Різні способи кріплення вантажів і багато іншого.

Що повинен вміти вантажник – працювати з первинною документацією, приймати і збирати товар за накладними. Зараз дуже поширеною є професія вантажник-комплектувальник. На меблевих фабриках і спеціалізованих магазинах працюють вантажники-збирачі меблів. Вони здійснюють доставку куплених меблів, замовнику та його складання. Тому тут без столярних і слюсарних навичок обійтися дуже складно.

Основні сфери, де найбільше затребувані вантажники

Найбільше, працю вантажників застосовують на таких об’єктах:

 • Порти;
 • Авто- і залізничні вокзали;
 • Торговельні об’єкти;
 • Склади;
 • Промислові підприємства;
 • Видобувні компанії;
 • Транспортні підприємства;
 • Риболовецькі артілі;
 • Аеропорти;
 • Митниця;
 • Агропромисловий сектор;
 • Будівельні об’єкти;
 • Пошта.

Цікаві факти про вантажників

Згадки про цю професію часто зустрічаються в народному фольклорі, а також у віршах, повістях, романах, піснях і кінофільмах, радянській епохи. У різні роки вантажниками працювали багато відомих спортсменів, революціонери, діячі культури і мистецтва і навіть майбутні політики. Серед найбільш відомих, можна назвати П. Ф. Крилова, І. Піддубного (обидва відомі атлети), В. Лук’янов (депутат України), К. Бакієв (Президент Киргизстану), Мік Джаггер(cпівак), Дмитро Нагієв(актор і шоумен).

Сьогодні замовити послуги професійних вантажників у Харкові не складає особливої праці. Достатньо зв’язатися з менеджерами компанії “Грузчики Харьков” і всі питання щодо навантаження-розвантаження будь-яких вантажів, а також їх доставки до місця призначення будуть вирішені максимально швидко, акуратно і за цілком доступними цінами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!