Вантажообіг – що це таке?

У невеликих населених пунктах вантажоперевезення відбуваються в основному по залізничних коліях і машинами. А в такому великому місті як Харків вантажоперевезення відбуваються не тільки за допомогою наземного транспорту.

Ваші посилки та вантажі іноді обходять половину земної кулі, щоб дійти до адресата. Пересиланням вантажів займаються компанії-перевізники. Результати їх роботи підраховуються за допомогою показника вантажообігу. Це поняття знайоме не всім незважаючи на те, що по ньому можна визначити успішність транспортної компанії.

Вантажообіг – загальна кількість перевезених вантажів за деякий період часу, підрахований для певної галузі, типу транспорту, підприємства. Вимірюється він в тонно-кілометрах, але частіше за все просто озвучується тоннаж.

Вантажообіг вантажоперевезень між країнами дозволяє дати оцінку їх торговим відносинам. Зазвичай показник вантажообігу знижується в періоди кризи. На підприємстві він дозволяє оцінити пропускну здатність окремих об’єктів.

Основні види вантажообігу

Зазвичай показник перевезень співвідноситься з певною галуззю тому розглядати будемо яким транспортом здійснюється переміщення вантажів в Україні.

Залізничні потяги

Напевно не раз ви помічали довгі склади з закритими вагонами різної форми, які просто проїжджають повз, або просто стоять. Це вантажні поїзди, які використовуються для транспортування будматеріалів, пального, зерна, хімікатів, металу, іноді навіть продуктів.
Це один з найбільш популярних видів перевезення з мінімальними ризиками аварійних ситуацій, що обслуговує основну частину потреб країни.

Автотранспорт

Найчастіше використовується для перевезень між підприємствами, на великі і малі відстані в залежності від габаритів вантажу. Автомобільний транспорт використовується тільки при наявності доріг і певної якості дорожнього покриття.
На машинах типу ГАЗелі і ЗІЛа найчастіше відбуваються перевезення в межах одного міста або між сусідніми містами. Для далеких поїздок застосовуються великогабаритні фури здатні перевезти 23-24 тонни матеріалів при повному завантаженні контейнера.
Щоб зрозуміти як визначається значення вантажообігу для автотранспорту, потрібно або порахувати загальну кількість тонн перевезених наприклад за рік або помножити кількість тонн на загальний кілометраж.

Повітряні перевезення

Дорогий спосіб транспортування як їжі, так і багатьох інших матеріалів. Зазвичай необхідні для доставки вантажів в інші та з інших країн. З іншого боку, цим способом можливо привезти вантаж в ті місця, де немає доріг.
Часто при замовленнях на іноземних сайтах посилки відправляються саме літаком.

Водний транспорт

Недолік цього типу транспорту в тому, що можлива доставка вантажу лише в ті місця, де є порт. Часто після порту вантаж далі перевозиться автотранспортом. Обмеження також накладаються по сезону: взимку річки і моря стають малопридатні для вантажоперевезень.
На початку 2021 року обсяг водних перевезень водних підприємств України склав трохи більше 1 млрд тонно-кілометрів.

Трубопровідний транспорт
Підходить тільки для передачі рідких і летючих сумішей. Трубопровід використовується в основному при державних поставках або найбільшими приватними компаніями, задіяними в цій сфері. Збільшення частки такого виду вантажоперевезень залежить від прокладки нових шляхів.

Дозволити використовувати більшість видів перерахованого вище транспорту може не кожна українська компанія. Локальні вантажоперевізники здійснюють перевезення в межах України, частіше навіть в межах одного міста і мають у своєму розпорядженні тільки автотранспортні засоби.
Розуміючи яким чином розраховується вантажообіг можна оцінити вигідність розвитку тієї чи іншої сфери транспортування товарів, оцінити її поточний стан. Іноді такий аналіз ще й допомагає прийняти рішення на користь розширення і додавання нових видів вантажоперевезень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!