Інструкція вантажника – що повинен знати вантажник

Якщо запитати у звичайної людини, хто такий вантажник, то відповідь буде стандартною – це той, хто займається навантаженням та розвантаженням вантажів. І він матиме рацію тому що ці дії є основними в роботі вантажника. Але для професіонала такий опис лише вершина айсберга. Насправді вміння, вимоги та послуги вантажників у Харкові, та й у будь-якому місті набагато ширші за базові поняття.

Незважаючи на видиму для багатьох простоту роботи, до фахівців у цій галузі пред’являється широкий перелік вимог, відповідаючи яким можна досягти фінансових та кар’єрних висот.

Що ж має вміти вантажник?

Начнем з особистих якостей. Це старанність, посидючість, акуратність, пунктуальність, відповідальність, уважність, кмітливість та організованість. Якщо інструкції та ази професії можна освоїти практично, то особисті якості зазвичай не напрацьовуються практично. Або є, або їх немає.

Такі якості цінуються серед роботодавців, бо це правильний працівник, з яким буде мінімум проблем, а то й взагалі їхня відсутність. Ще часто звучить вимога відсутності шкідливих звичок і необхідність бути фізично витривалим. Що не дивно з огляду на репутацію хороших роботодавців. У великі перевізні компанії будь-кого не беруть тому їх гарантіям якісного переїзду дійсно вірять. В основі відгуків та статусу компанії лежать самі працівники, а не тільки спектр послуг, що надаються..

Професійні навички. Це не є абсолютною вимогою прийому на роботу, але досвідчений вантажник повинен вміти наступне:

  • керувати транспортом, який здійснює підйом та переміщення великого вантажу;
  • здійснювати монтаж та демонтаж вантажів;
  • вміти використовувати такелажні пристрої;
  • візуально визначати спосіб, яким краще зробити роботу;
  • працювати з документацією (зазвичай накладними листами);
  • знати техніку безпеки спеціальні сигнали для комунікації між вантажниками при розвантажувально-навантажувальних роботах.

Набір обов’язків відповідно і зарплата залежать від самого роботодавця. Якщо йдеться про міжміські перевезення, то під це завдання у компанії може бути окрема група працівників, яка здійснює лише цей вид переїздів.

Що включає посадова інструкція вантажника?

Зазвичай вона складається з обов’язків працівника та зони його відповідальності. Наприклад, у разі пошкодження неправильно упакованого товару під час розвантаження за ким закріплено відповідальність? Така інформація якраз і міститься у посадовій інструкції.

Крім цього є правила упаковки та правила поведінки з різними предметами, вимоги до перевезення, закріплення вантажів у кузові машини і т. д. Все, що входить в інструкцію вантажника, потрібно знати і постійно застосовувати. Такий підхід гарантує якісне виконання робіт та допомагає уникнути всіляких проблем, пов’язаних із матеріальною відповідальністю.

Виходить, що навіть досвідченому спеціалісту при старті роботи в іншій компанії потрібно буде вивчати специфіку роботи вантажників саме у цій компанії. Трохи легша справа з правилами упаковки предметів під час переїзду – ці вимоги зазвичай майже не відрізняються у різних роботодавців.

Для цієї роботи не потрібна спеціальна освіта (цьому ніде не вчать). Але крім фізичних навантажень, вантажник – це не “тупий амбал”. Фахівець у цій сфері ввічливий і комунікабельний, він, перш ніж робити, думає головою, як це правильно здійснити. І те, що робить професійний вантажник під час своєї роботи заслуговує на велику повагу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!