Як перевезти піаніно дбайливо

Такий великий і крихкий інструмент як піаніно вимагає особливої акуратності і дбайливого ставлення. Все тому що всередині тонко налагоджена система струн і клавіш, які якраз таки і потребують захисту від механічного впливу. Коли піаніно стоїть в квартирі, воно нерухоме. Але що робити якщо переїжджаєте? Як організувати перевезення піаніно в Харкові?

Складність конкретно цієї роботи в тому, що з піаніно потрібно дійсно неймовірно обережно поводитися. Цей громіздкий інструмент вагою від півтора центнера настільки чутливий до пошкоджень, що не всі погодяться з ним працювати. Один неправильний рух і звучання можна зіпсувати назавжди.
І це ще не всі проблеми – вага інструменту може доходити до півтонни. Щоб винести таку вагу, знадобиться в середньому 11 вантажників (близько 45 кілограмів навантаження на кожного). А куди їх впихнути ті 11 чоловік?
Звичайно ж, перевезти піаніно в цілості можна, але ми радимо ретельно підійти до вибору виконавців.

1 крок – підготовка та упаковка

В першу чергу, огляньте інструмент по периметру на предмет пошкоджень, помітних подряпин і відколів. Перед упаковкою протріть його ганчіркою з мікрофібри з поліролем. Обертати піаніно потрібно ретельно: можна використовувати щільний картон і крафт-папір. Всі верстви фіксуйте скотчем і приділяйте особливу увагу кутам і педалям. У випадку з роялем ще ніжок і коліщаткам.
Єдине місце, яке не потрібно замотувати – те, за що будуть братися вантажники. Інакше, при транспортуванні піаніно буде вислизати з рук.
Захисту також потребують струни (прикрийте їх щільним папером) і клавіші (покладіть на них поролон і зафіксуйте кришку).

2 крок – винесення інструменту з приміщення

Щоб вантажники змогли винести піаніно з дому потрібні спеціальні ремені і петля, яка зафіксовує ремені під дном. Для раціонального розподілу ваги на корпус вантажники кріплять ремені на собі і допомагаючи руками виносять важкі предмети з будівлі.

Якщо поверхня для переміщення рівна, то використовується візок з колісними блоками. В цілому візок не рекомендується використовувати, тому що струни можуть втратити налаштування і пошкодитися через вібрації. Під час навантаження в машину також може застосовуватися поміст.

Яка машина потрібна для перевезення піаніно з вантажниками?
У більшості випадків за габаритами і вагою досить буде Газелі. Але в кузові під час їзди буде тряска, особливо якщо перевезення інструменту здійснюється в приватний будинок, так як дороги там рідко бувають рівними. Якщо ви звертаєтеся в сервіс, що спеціалізується на перевезеннях, то план поїздки визначається заздалегідь, щоб мінімізувати тряску і пробки.
У спеціально обладнаних машинах кузов покритий оббивкою, яка гасить вібрації. При консультації з представником компанії поцікавтеся про наявність таких машин. Якщо транспорт є, то можете бути впевнені в досвідченості вантажоперевізника.
Крім оббивки також потрібно закріпити піаніно ременями в кузові. Тільки так воно нерухомо буде стояти на протязі всієї поїздки.

Вивантаження по приїзду

Здається смішним, але не всі клієнти знають що потрібно окремо обумовлювати послугу підйому піаніно на поверх. Причому люди впевнені, що це за замовчуванням входить в обов’язки вантажників, а потім дуже дивуються коли після вивантаження речей машина і вантажники їдуть. Тому обговоріть таке питання на старті співпраці. Може доведеться окремо заплатити за занесення або ж ця інформація в рамках договору про співпрацю заздалегідь прописана.

Запобіжні заходи

  1. Вище ми писали про фіксацію зовнішніх пошкоджень ще до приїзду вантажників. Потрібно на місці з робочими теж скласти акт і зафіксувати всі існуючі пошкодження. По приїзду варто зробити те ж саме. Якщо пошкодження знайдуться, то вам їх повинні компенсувати. Спрацює це тільки в разі укладення договору на вантажоперевізні роботи з компанією із зазначенням такого випадку. У деяких компаніях для цього окремо оформляється страховка.
  2. Після того як піаніно занесуть в кінцевий пункт не використовуйте його відразу, дайте йому відстоятися хоча б добу. Це потрібно для акліматизації до нових умов. Налагоджувальника краще запрошувати через 2 тижні.
  3. Після занесення піаніно на ньому може утворитися конденсат. Рекомендується дати йому висохнути самостійно.
  4. Перевозити інструмент найкраще навесні або восени: коли на вулиці сухо і тепло, але не жарко.
  5. Вибирайте підрядника, який надає договір про співпрацю. У разі пошкоджень виконавець ймовірніше компенсує витрати, а не залишить вас з розбитим інструментом.
  6. Про підсумкову ціну перевезення вас повинні попередити ще до старту робіт. В ідеалі сума повинна бути зафіксована в договорі, так ви зможете бути впевнені, що не доведеться доплачувати за додаткові години роботи вантажників, машини.

Вартість

Великогабаритні клавішні відрізняються особливими умовами перевезення. Це впливає на ціну підвищуючи її. Підсумкова вартість буде залежати від класу машини і ціни роботи вантажників по поверхах. В даному випадку ціна буде стартувати від 400-500 гривень за умови, що їхати недалеко і заносити інструмент треба на 1-й поверх. Бувають обмеження по мінімальній кількості поверхів і годин роботи транспорту. Так фірма забезпечує собі обов’язкову мінімальну оплату за роботу.

Наприклад, якщо умова співпраці – мінімум 3 поверхи по 150 гривень кожен, а вам потрібно на 2-й поверх, може статися, що заплатити доведеться 450 гривень, а не 300 за 2 поверхи. Тому з’ясуйте ціни та обов’язково телефонуйте за консультацією. Можливо у підрядника своя політика і з ним можна домовитися. А без телефонного дзвінка ви про це не дізнаєтеся.

Якщо вам озвучили скільки коштує перевезти піаніно, а сума виявилася істотно вищою за ту, на яку ви розраховували – радимо накопичити. Деякі умільці запевняють, що згодиться і причіп. Це взагалі не засіб перевезення тендітних клавішних інструментів. А якщо вам пропонують це працівники з досвідом, то ні в якому разі не погоджуйтесь на таку авантюру. Шанс довезти піаніно цілим є, але тільки зовні. А ось що там буде всередині від такої поїздки ви дізнаєтеся пізніше. Особливо не ризикуйте дорогим інструментом – навряд чи він коли-небудь зможе грати так само, як і до перевезення.

Звичайно заради одного інструменту наймати вантажників, платити компанії за машину і ще незрозуміло за що бажання мало. Але якщо ця річ дорога вашому серцю і стукання по клавішах заспокоює вас у важкі вечора, то не варто платити двічі як говорилося в тій приказці – заплатите один раз, але надійній фірмі і радійте не пошкодженому піаніно і до, і після перевезення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!