Як правильно перевезти телевізор з плоским екраном

Перевезення телевізора – відповідальне завдання. Важливо розуміти, що мова йде про досить крихку і, як правило, не дешеву техніку. Тому при її транспортуванні необхідно проявити зайву ощадливість і акуратність. По-перше, дисплеї більшості плазм мають вельми значні габарити: від 32 до 80 дюймів і більше. А тому пошкодити екран так само легко, як склопакет у металопластиковому вікні.
По-друге, пристрій наповнений безліччю електронних компонентів. Тому надмірна вібрація і, тим більше, удари можуть стати причиною його поломки. А якщо врахувати ще й пристойну вартість телевізора, то краще довірити його перевезення професіоналам. Але якщо ви вирішили зробити це самостійно, прийміть до відома наші рекомендації.

Як упакувати телевізор для перевезення: поради фахівців

Щоб виріб було доставлено до місця призначення цілим і неушкодженим, насамперед його потрібно надійно упакувати. Для цього знадобляться:

  • Картонна коробка відповідних розмірів (в ідеалі – заводська).
  • Демпферні матеріали.
  • Скотч, ремені або мотузка.

Коробка – оптимальний варіант для перевезення електроніки, саме тому вона в ній і поставляється. Багато людей зберігають таку упаковку з моменту купівлі до закінчення гарантійного терміну або навіть довше. Якщо картонна скринька у вас є, прекрасно. А якщо ні, постарайтеся його знайти, звернувшись до друзів або знайомих продавців побутової техніки.

На додаток до коробки також будуть потрібні демпферні матеріали. Найчастіше для цього використовується пінопласт і бульбашкова пакувальна плівка. Знову ж таки, за наявності заводського картонного ящика такі матеріали, швидше за все, теж збереглися. Якщо ні, то плівку можна купити окремо. Альтернативним рішенням є комплект з декількох ковдр або пледів.

Основна функція демпферних матеріалів – захистити телевізор від вібрації. Також вони пом’якшують удари, в разі падіння пристрою. Основний пом’якшувальний шар слід розмістити знизу, адже саме цокольною частиною техніка буде “стрибати” в кузові. Але обмотати плівкою, ковдрами або пледами стоїть виріб повністю.

Коли плазма буде оповита захисним шаром і поміщена в коробку, упаковку потрібно надійно закрити. Найкращим рішенням для цього є скотч. По можливості, їм слід оклеїти всю поверхню картонної скриньки. Це запобігти його намоканню, особливо, якщо ви перевозите речі у відкритому причепі і в дорозі вас застане раптовий дощ.

Рекомендації до перевезення телевізора з плоским екраном

Пристрій надійно захищено, наглухо упаковано і готове до транспортування. На цьому етапі потрібно вирішити три завдання:

  • Забезпечити акуратне завантаження і вивантаження.
  • Правильно зафіксувати телевізор у кузові.
  • Максимально дбайливо його перевезти.

Безпека завантаження і вивантаження плазми багато в чому визначає її цілісність. Зрозуміло, що таку техніку ніхто не стане жбурляти або недбало заштовхувати в кузов. Однак випадкове вискальзування коробки з рук (особливо якщо вона повністю обмотана скотчем) може призвести до сумних наслідків. Тому залучати на допомогу до навантаження/розвантаження техніки випившего сусіда або десятирічної дитини не варто. А якщо рішенням завдання займаються вантажники, не зайвим буде проконтролювати їх вантажно-розвантажувальні роботи з боку.

Після завантаження телевізора в кузов фургона або причепа необхідно подбати про його надійну фіксацію. Нелішнім буде обмотати коробку бульбашковою плівкою або пледом ще й зовні. Це необов’язково, але якщо ви перевозите одним махом багато речей, включаючи домашній текстиль, то додатковий захист зайвим не стане. Під час встановлення коробки дотримуйтесь таких умов:

  • Зафіксуйте упаковку так, щоб вона не рухалася ні в одну зі сторін.
  • Поверніть ящик таким чином, щоб пристрій “дивився” екраном у бік борту.
  • Не розміщуйте поруч з коробкою важкі предмети і вантажі, які можуть качатися або навіть впасти під час руху.

Для міцної фіксації ящика підійде мотузка, а ще краще – широкі нейлонові ремені. Коробку потрібно прив’язати до борту так, щоб вона не зміщувалася вперед, назад і, тим більше, не падала на бік. Встановлювати телевізор слід екраном у бік борту. Природно, потрібно переконатися, що на ньому не буде виступів, зокрема, болтів, гайок або крюків. Повертаючи пристрій назовні, можна уникнути пошкодження дисплея іншими предметами, які опиняться по сусідству в кузові. Удари по тильній стороні плазми теж неприпустимі, але вони не такі критичні.

Взагалі, важкі вантажі краще не ставити поруч з телевізором. А якщо їх доводиться везти в одному фургоні, вельми корисним виявиться прошарок з одягу, м’яких речей, килимів і т. п. Ті предмети, які можуть впасти, потрібно надійно закріплювати, навіть і без перевезення побутової техніки. Але за її наявності, їх краще відсунути і прив’язати до протилежного борту.

Ну і нарешті, відповідаючи на питання “Як перевезти телевізор?”, не забуваємо про акуратність у процесі транспортування. Вести машину краще на невеликій швидкості, уникаючи нерівних або пошкоджених доріг. А ділянок трас, вимощених бетонними плитами, бруківкою або подібними матеріалами, слід уникати будь-якою ціною. Чим нижче буде швидкість руху, тим слабкіше виявиться вібрація кузова. Відповідно, підвищаться шанси на доставку пристрою без пошкоджень.

Як упакувати телевізор для перевезення без коробки


Якщо заводської упаковки немає, а знайти їй заміну не вдається, можна обійтися і без картонної скриньки. У такому випадку плазму необхідно з обох сторін захистити ґратами з дерев’яних планок, попередньо обернувши в кілька шарів ковдри, пледа або пакувальної плівки. “сендвіч”, який вийшов, доведеться аналогічним чином обернути і зовні. При цьому без коробки буде потрібно більше шарів демпферного матеріалу.

А взагалі, варто правильно розставити пріоритети. Габаритний плоский телевізор – дорога техніка. Транспортувати її доводиться вкрай рідко. І якщо ви вирішили зробити це самостійно, лише б не платити за послуги вантажоперевезення, то подумайте двічі: чи варта невелика разова економія того, щоб піддавати себе ризику пошкодження пристрою.

Хочете виконати переїзд максимально швидко і безпечно? Тоді слід довірити вирішення цього завдання професіоналам. Співробітники спеціалізованої компанії з вантажоперевезень точно знають, як перевозити великий телевізор, і робили це вже багато разів. А досвід в даному випадку – безцінний!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!