Як працює гідромолот

Гідравлічний молот застосовується в гірничодобувній промисловості, ремонтних і демонтажних роботах, значно розширити функціонал екскаватора. По суті, це насадка вагою в сотні кілограм, яка кріпиться до екскаватора за допомогою адаптера замість ковша і використовується для великогабаритних дробильних робіт. Послуги гідромолота коштують від 500 грн. за годину робіт в залежності від моделі пристосування.

Робота з гідромолотом має нюанси і рекомендації, які потрібно дотримуватися, щоб насадка не вийшла з ладу.

Принцип роботи гідромолота

Коли клапан відкритий, гiдронасос накачує масло в циліндр. За рахунок того, що тиск масла більше тиску азоту поршень піднімається, стискаючи азот.
Коли поршень досягає верхньої точки, клапан для надходження масла закривається. Азот починає виштовхувати бойок, а масло з циліндра переміщається в магістраль гідросистеми за допомогою зливного клапана. Поршень рухається вниз і вдаряє робочий інструмент. Цей цикл багаторазово повторюється, що і забезпечує рух молота.
Деякі насадки замість камери з азотом оснащені гідроакумулятором. Але використання азоту виходить дешевше і продовжує термін служби пристосування. Тому моделі з гідроакумуляторами зустрічаються рідко.
Сучасні системи забезпечені захистом від холостого ходу. Масло буде витісняти поршень вгору тільки коли він піднятий над нижньою точкою. Підняти бойок можна упершись робочим інструментом в робочу поверхню. Така система захисту також збільшує термін експлуатації гідромолота.

Розуміння того як працює гідромолот забезпечить його довгострокову службу, якісне і швидке виконання демонтажних робіт.

Як працювати гідравлічним молотом?

В основному, насадки комплектуються інструментами, кожен з яких ефективний в роботі зі своєю поверхнею:

  • плоске зубило відмінно впорається з руйнуванням м’яких матеріалів, наприклад армований потрісканий бетон, асфальтом, мерзлою землею і цегляною кладкою;
  • конусоподібна піка або в формі піраміди необхідна для роботи з більш міцними поверхнями – не потріскається і бетон і залізобетонних конструкцій;
  • тупий кінець робочого інструмента потрібен для дроблення кристалічних порід (магма, граніт). При роботі потрібно робити ухил до 5 градусів і тоді з-під тупого кінця будуть вилітати залишки породи. І ефективність робіт виросте;

Для різних матеріалів окремо вибираються режими роботи, тобто частота і сила удару. Якщо матеріал міцний, то потрібно докласти велику силу для демонтажу. Якщо ситуація зворотна, виставляйте менші обороти і вийде розбити матеріал поверхні на дрібне сміття. Характеристики, що дозволяють виставити режим роботи відрізняються для різних гідромолотів. При неправильному поводженні з ударними характеристиками молот швидше зруйнується. А купувати нову комплектуючу не надто адже хочеться, правда?

Рекомендації по експлуатації гідравлічного молота

  1. Не перетягуйте вантажі за рахунок гидромолота і завжди вимикайте перед тим як потрібно буде його пересунути на іншу ділянку.
  2. Не допускайте холостого ходу, якщо така система захисту не передбачена виробником.
  3. Руйнуйте поверхню не за один суцільний цикл роботи, а серіями не більше 15-30 секунд. Під гідромолотом накопичується пил, що сприяє його зносу.
  4. Не потрібно застосовувати надмірну силу притиснення робочого інструмента до поверхні.
  5. Не можна працювати в воді, знадобиться спеціалізоване обладнання.
  6. У процесі руйнування з’являються осколки, потрібно убезпечити оточуючих або переконатися, що осколки в процесі не розлітаються в сторони.
  7. Тримайте робочий інструмент строго під прямим кутом до поверхні при його роботі.

Чим шкідлива робота на гідромолот?

Постійне перебування оператора екскаватора в кабіні при тривалій роботі гідромолотом може викликати дисфункції нервової системи і опорно-рухового апарату, які впливають на самопочуття і здатність заробляти таким чином на життя.
Це не означає, що не можна. Потрібно бути обережним і дотримуватися розпорядку робочого дня, виділяти час на перерву і відпочивати у вільний час, щоб у тіла була можливість повноцінно відпочивати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!