
Гідравлічний молот застосовується в гірничодобувній промисловості, ремонтних і демонтажних роботах, значно розширити функціонал екскаватора. По суті, це насадка вагою в сотні кілограм, яка кріпиться до екскаватора за допомогою адаптера замість ковша і використовується для великогабаритних дробильних робіт. Послуги гідромолота коштують від 500 грн. за годину робіт в залежності від моделі пристосування.
Робота з гідромолотом має нюанси і рекомендації, які потрібно дотримуватися, щоб насадка не вийшла з ладу.
Принцип роботи гідромолота
Коли клапан відкритий, гiдронасос накачує масло в циліндр. За рахунок того, що тиск масла більше тиску азоту поршень піднімається, стискаючи азот.
Коли поршень досягає верхньої точки, клапан для надходження масла закривається. Азот починає виштовхувати бойок, а масло з циліндра переміщається в магістраль гідросистеми за допомогою зливного клапана. Поршень рухається вниз і вдаряє робочий інструмент. Цей цикл багаторазово повторюється, що і забезпечує рух молота.
Деякі насадки замість камери з азотом оснащені гідроакумулятором. Але використання азоту виходить дешевше і продовжує термін служби пристосування. Тому моделі з гідроакумуляторами зустрічаються рідко.
Сучасні системи забезпечені захистом від холостого ходу. Масло буде витісняти поршень вгору тільки коли він піднятий над нижньою точкою. Підняти бойок можна упершись робочим інструментом в робочу поверхню. Така система захисту також збільшує термін експлуатації гідромолота.
Розуміння того як працює гідромолот забезпечить його довгострокову службу, якісне і швидке виконання демонтажних робіт.
Як працювати гідравлічним молотом?
В основному, насадки комплектуються інструментами, кожен з яких ефективний в роботі зі своєю поверхнею:
- плоске зубило відмінно впорається з руйнуванням м’яких матеріалів, наприклад армований потрісканий бетон, асфальтом, мерзлою землею і цегляною кладкою;
- конусоподібна піка або в формі піраміди необхідна для роботи з більш міцними поверхнями – не потріскається і бетон і залізобетонних конструкцій;
- тупий кінець робочого інструмента потрібен для дроблення кристалічних порід (магма, граніт). При роботі потрібно робити ухил до 5 градусів і тоді з-під тупого кінця будуть вилітати залишки породи. І ефективність робіт виросте;
Для різних матеріалів окремо вибираються режими роботи, тобто частота і сила удару. Якщо матеріал міцний, то потрібно докласти велику силу для демонтажу. Якщо ситуація зворотна, виставляйте менші обороти і вийде розбити матеріал поверхні на дрібне сміття. Характеристики, що дозволяють виставити режим роботи відрізняються для різних гідромолотів. При неправильному поводженні з ударними характеристиками молот швидше зруйнується. А купувати нову комплектуючу не надто адже хочеться, правда?
Рекомендації по експлуатації гідравлічного молота
- Не перетягуйте вантажі за рахунок гидромолота і завжди вимикайте перед тим як потрібно буде його пересунути на іншу ділянку.
- Не допускайте холостого ходу, якщо така система захисту не передбачена виробником.
- Руйнуйте поверхню не за один суцільний цикл роботи, а серіями не більше 15-30 секунд. Під гідромолотом накопичується пил, що сприяє його зносу.
- Не потрібно застосовувати надмірну силу притиснення робочого інструмента до поверхні.
- Не можна працювати в воді, знадобиться спеціалізоване обладнання.
- У процесі руйнування з’являються осколки, потрібно убезпечити оточуючих або переконатися, що осколки в процесі не розлітаються в сторони.
- Тримайте робочий інструмент строго під прямим кутом до поверхні при його роботі.
Чим шкідлива робота на гідромолот?
Постійне перебування оператора екскаватора в кабіні при тривалій роботі гідромолотом може викликати дисфункції нервової системи і опорно-рухового апарату, які впливають на самопочуття і здатність заробляти таким чином на життя.
Це не означає, що не можна. Потрібно бути обережним і дотримуватися розпорядку робочого дня, виділяти час на перерву і відпочивати у вільний час, щоб у тіла була можливість повноцінно відпочивати.