Як упакувати речі при переїзді

Все. Вирішилося. Ось він – довгоочікуваний переїзд, але як упакувати речі? І хоча про послугах вантажників ми вже домовилися, але ж збір перевозимого – наше завдання. Пам’ятайте закони Мерфі -” якщо неприємність може статися, вона станеться обов “язково”? Отже, необхідно зробити так, щоб неприємність не могла статися в принципі.
Готуючись до довгоочікуваного переміщення свого майна, ми повинні вирішити кілька завдань:

 • нічого не втратити;
 • нічого не поламати;
 • максимально спростити розпакування, розстановку і розкладку на новому місці.

Домогтися цього нескладно, головне – підійти до питання розумно і не поспішати. Час, витрачений на продуману і ретельну упаковку, окупиться сторицею.
Зараз ми розповімо, як упакувати речі для переїзду, щоб не було боляче, за розбитий сервіз, подряпану поліровку, зіпсовану оббивку дивана і книги, залиті чимось незрозумілим.
Для початку розберемося, що доведеться знайти або придбати.
Список невеликий. Обов’язково потрібно мати

 • Картонні ящики, великі і маленькі. Відразу ж прикидаємо, скільки коробок знадобиться. Дуже великі використовуються при крайній необхідності – адже їх доведеться ще переносити.
 • Скотч. Бажано різнобарвний.
 • Повітряно-бульбашкову плівку, старі газети або спеціальний пакувальний папір, гофрокартон. У плівку загортаємо крихке. Папір використовуємо в зім’ятому вигляді – нею заповнюємо порожнечі. Гофрованим картоном перекладаємо скло.
 • Пакувальну плівку, великі пакети для сміття або спеціальні – для одягу – захищаємо наше майно від пилу і всіляких протікань.
 • М’які ганчірки. Ними ми замінимо, при необхідності, повітряно-бульбашкову плівку.
 • Фломастери і маркери – ними позначаємо готову до перевезення тару.

Все перераховане вище краще придбати не жадібна – з запасом, щоб в останній момент не зіткнутися з необхідністю приймати складні рішення.

Загальні поради

Є кілька простих правил, яких слід дотримуватися неодмінно.

 • Все складається в жорстку упаковку – дорожні сумки, валізи і картонні ящики. Найгірший варіант – великі пакети з товстої плівки.
 • Все укладаємо щільно. Особливо те, що б’ється і ламається.
 • Важке укладаємо вниз, легке нагору. Міцне – вниз, неміцне – нагору. На коробках з таким вмістом, а також на упаковках з побутовою технікою, повинен бути напис, що пояснює, де верх, де низ.
 • Коробки підписуємо, до валіз кріпимо бирки. Написи повинні розшифровувати вміст і показувати, де він буде розміщуватися: якщо це меблі – в яку кімнату, якщо посуд, книги – в яку шафу. Додатково для розмітки використовується кольоровий скотч. Скажімо, зелене – кухня, червоне – вітальня.
 • Тара з крихкими предметами обов’язково повинна бути позначена словами – “обережно!”, “скло!”. Пишемо на всіх сторонах ящика, щоб вантажник гарантовано звернув на них увагу.
 • Коробки заклеюємо скотчем. Їм же зміцнюємо шви, якщо потрібно.
 • Намагайтеся, щоб вага упаковок була підйомною – 15-20 кг. Полегшіть роботу вантажникам – знизіть ризик пошкоджень.

Не лінуйтеся чітко і детально розмічати тару. По-перше, вантажники, розуміючи, що де знаходиться, правильно розташують все в кузові автомобіля, по-друге, ви значно полегшите собі життя при розкладці.

План зборів

Отже, в цілому ми розібралися, як упакувати речі при переїзді. Тепер визначимо послідовність дій.
Спочатку збираємо найбільш цінне – гроші, документи, коштовності – те, що найстрашніше втратити. Це складаємо в сумку, яку будете тримати при собі.
Далі визначаємося, в чому будемо одягнені в процесі упаковки і під час навантаження-розвантаження. Відкладаємо в сторонку, щоб випадково не упакувати.
Збираємо зубні щітки, засоби особистої гігієни, рушники, постільну білизну, сорочки-спідниці, словом все, що можливо знадобиться нам на новому місці відразу, до початку розпакування. Сюди ж – лікарські препарати, які можуть раптово знадобитися. Поміщаємо це в окремі сумки або валізу.
Тепер – за планом. Починати упаковку з посуду та інших тендітних предметів – погана ідея. Краще “потренуватися” на тому, що не б ‘ється. Спочатку укладаємо постільну білизну і одяг, потім – посуд і кухонне начиння, книги. Потім приступаємо до меблів. І завершуємо побутовою технікою – комп ‘ютери, музичні центри, холодильники та інше.

Як компактно скласти речі при переїзді

Переселення в нову квартиру – прекрасний привід позбутися всього зайвого, зокрема – від непотрібного одягу. Куди її подіти? Частину стара можна пожертвувати незаможним, частину використовувати при упаковці – як обгортку для скла, фаянсу, порцеляни.
Все потрібне сортуємо і розкладаємо по категоріях – легше потім буде знайти.
Шуби, светри, білизна, шкарпетки, ремені, пояси, аксесуари і капелюхи – все пакуємо порізно. Правда, заради високої компактності, групи іноді доведеться об ‘єднувати. Тоді дотримуємося правила – важке вниз, легке, повітряне – нагору. Так легше буде потім відгладжувати.
А як правильно упаковувати речі при переїзді, щоб не пом’ялися? Найпростіше з брюками і джинсами. Складаємо шов до шва, потім – поперек, втричі. Якщо штани вигладжені, можна скатати їх у рулончик, починаючи з нижньої частини. Аналогічно чинять з спідницями – складають навпіл і скочують в рулон.
З сорочками і футболками трохи складніше. Викладаємо сорочку лицьовою стороною до себе. Застібаємо всі ґудзики. Приблизно посередині плечового шва згинаємо сорочку з одного боку. Потім рукави складаємо “вертикально” – вздовж лінії ґудзиків. Повторюємо операцію з іншого боку. Перевертаємо все спинкою до себе. Підгинаємо сорочку по горизонталі на одну третину знизу і ще раз. Повертаємо сорочку обличчям – вона готова до укладання. Також надходимо зі светрами і футболками.
Схожим чином робимо з піджаками. Тільки їх у процесі укладання вивертають навиворіт і складають не втричі, а вдвічі.
Взуття бажано визначити в “рідні” коробки, а ті розмістити в тарі покрупнів.
Те, що категорично не хочеться м’яти, поміщають у пластикові чохли. Ще краще використовувати коробку-шафа. У ній є планка, на яку можна повісити звичайні плечики.
Посуд і кухонне начиння

Тут обов’язкова м’ яка перекладка. Кожен предмет загортається в повітряно-бульбашкову плівку або ганчірки. У коробках посуд розміщується щільно, проміжки заповнюються м’ятим папером, газетами, м’ якими ганчірками. Тара заповнюється так, щоб складене в ній не пересувалося. Це стосується не тільки скла і кераміки, а й каструль, сковорідок. Гостре упаковується окремо. На кінчики ножів розумно буде начепити шматочки канцелярських гумок.
Якщо в ящику знаходяться особливо крихкі і цінні речі, стоїть його дно і стінки зсередини викласти гофрокартоном.
Меблі
Правильне перевезення передбачає розбирання меблів. Складові частини зв’язуються скотчем. Якщо є можливість – вкладаються у великі міцні коробки. Фурнітура і кріпак складаються в мішечки, і примотуються до відповідних елементів меблів скотчем. Можна інакше – всю пакети з фурнітурою зібрати в одному місці. Але тоді потрібно в кожен пакет вкласти пам’ятку, щоб не підбирати при збірці “болтики-шурупчики” наосліп.
Поліровані поверхні досить бажано захистити гофрокартоном. Дзеркала і скло перекладаються повітряно-бульбашковою плівкою або гофрокартоном в обов’язковому порядку, після чого обмотуються скотчем.
Побутова техніка
Побутову техніку, а особливо – велику, слід перевозити в тих же ящиках, в яких вона поставлялася. Якщо вони не збереглися, доведеться підбирати підходящу за розмірами тару. Але вона повинна бути жорсткою. І обов’язково зсередини техніка повинна бути притиснута до стінок пінопластом. В крайньому випадку – старими ганчірками. При цьому на коробці необхідно вказати, де верх, а де низ. І написати, що саме тут знаходиться. Інакше при навантаженні-розвантаженні пристрій можуть пошкодити.
Ще кілька зауважень
Лаки, фарби, засоби для миття унітазів, скляні банки з консервацією пакуються окремо від інших речей, оскільки “все, що може розлитися, розливається обов’язково”.
Книги складаються в стоси і перев’язуються мотузкою. Висота стосу – не більше 40 см.
І останнє. Якщо ви прочитали, цю статтю практично з усіма роботами з підготовки до переміщення на нове місце ви впораєтеся впевнено. Але найбільш складне і трудомістке – упаковку побутової техніки, розбирання меблів, варто довірити професіоналам. Фахівці точно знають, як краще упакувати речі при переїзді. Можете бути абсолютно спокійні – все доїде в цілості і збереження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!