Як вибрати автовишку

Оренда автовишки – сучасна послуга, яка передбачає використання спеціальної машини для підйому людей, важкого вантажу на необхідну висоту. Ця техніка дає можливість здійснювати будь-які висотні роботи. Вона має широку область застосування: будівельна сфера, оздоблення будівель, діяльність, пов ‘язана з освітленням, проклейка зовнішньої реклами, декорування приміщень. Послуга користується великим попитом при необхідності монтажу електроустановок, сонячних батарей та інших пристроїв. Спецтехніка допомагає піднятися на висоту до 50 метрів. Керуванням автомобілем займається спеціально навчена людина – оператор-машиніст.
Послуги автовежі не дарма користуються популярністю при будівельних, ремонтних, реконструкційних, електромонтажних роботах. Оренда спецтехніки має кілька незаперечних переваг:

 • можливість кожного разу вибрати необхідного виробника автомобіля;
 • впевненість у справності техніки – перед доставкою на об ‘єкт вона обов’ язково проходить повний техогляд на виявлення і, при необхідності, усунення несправностей в роботі;
 • використовувати орендовану машину можна стільки часу, скільки вам потрібно: від декількох днів до тривалішого періоду;
 • економія майбутніх витрат: вам не потрібно буде витрачатися на придбання дорогого агрегату.

Види автовишок

Основною робочою частиною спецтехніки є стріла. Залежно від її конструкції розрізняють 4 головних типи автомобільних вишок.
Телескопічні. Пристосовані для підняття вантажу не більш ніж на 20 метрів. Секції стріл розкладаються за принципом підзорної труби. Машини відрізняються невеликою вагою, що обумовлює їх хорошу прохідність. Вони облаштовані спеціальною системою захисту і блокування, що дозволяють зупинити роботу установки в разі непередбаченої ситуації. Телескопічними автовишками можна керувати дистанційно за допомогою пульта.
Колінчасті. Стріла складається з 2-3 секцій, які кріпляться один до одного осьовим з ‘єднанням. Коліна при збірці-розбиранні складаються одне на одне, як гармошка. Незважаючи на те, що техніка займає досить велику площу, вона вважається досить надійною. Автовишка зручна в застосуванні завдяки повороту стріл на 360 градусів. Люлька може подаватися горизонтально і вертикально. Колінчастий вид машини застосовується виключно на об ‘єктах з достатньою кількістю вільного простору.
Вертикальні. Незамінні при обслуговуванні ліній електропередач. Головна їх особливість полягає у підніманні вантажів виключно у вертикальному положенні. Тому вони мають обмеження щодо сфер застосування.
Комбіновані. Вони поєднують механізми телескопічного і колінного видів. Машини характеризуються складною конструкцією, а також непростим управлінням. Основною гідністю комбінованих установок є можливість використання абсолютно в будь-яких робочих умовах.
Залежно від максимальної висоти, на яку можуть піднімати вантажі автомобільні вишки, виділяють:

 • маловисотні – 17 м;
 • середньовисотні – 17-30 м;
 • висотні – не менше 30 м.

Як вибрати автовишку

Правильний вибір спецтехніки зробити легко, якщо враховувати кілька факторів. Перший критерій, на який варто звернути увагу, це планована висота підйому тяжкості. Також обов ‘язково враховується:

 • тип шасі автовишки. Варто пам ‘ятати, що всі моделі техніки базуються на вантажівці. Це може бути МАЗ, Вольво та ін.;
 • гранична вага вантажу, що піднімається механізмом. Вага тяжкості і людей, які виконують роботу, береться до уваги.

Якщо ви вирішили орендувати автовишку, то обов ‘язково враховуйте безпеку пропонованої машини. Проведення своєчасного технічного огляду, кваліфікація машиністів повинні підтверджуватися відповідними документами.
Яку автовишку краще орендувати? Це питання, яке хвилює багатьох. Звичайно, однозначної відповіді немає. Оскільки багато залежить від типу майбутніх робіт, загальною площею об ‘єкта. Колінчастий вид автомобільної вежі варто вибирати тим, хто планує використовувати її на важкодоступній місцевості. Телескопічний механізм відмінно підійде для проведення облицювання фасаду приміщення. При цьому робоче місце неодмінно огороджується парканом або огороджувальною стрічкою, що сигналізує про можливу небезпеку.
Враховуючи всі критерії, ви без особливих труднощів зможете визначитися, яка автовишка краща. Якщо говорити про бренд, то тут все залежить від особистих уподобань. Великим попитом користується оренда техніки, яку пропонують виробники машин з Італії, Франції, Південної Кореї. Практично всі європейські та азіатські автомобільні вишки облаштовані електронною захисною системою. Ця функція дає гарантію безпечної роботи пристрою в разі перевантаження техніки.

Як правильно працювати на автовишці

До основних, загальних правил експлуатації спецтехніки належать такі рекомендації:

 • перед початком роботи машина обов’язково очищується від будь-яких забруднень, які підвищують ризик ковзання;
 • якщо роботи здійснюються на проїжджій частині, проводиться встановлення сигнальних маяків. Всі робітники повинні мати світловідбиваючий одяг;
 • працювати з автомобільною вишкою мають право спеціально навчені люди, які мають допуск;
 • швидкість руху встановлення повинна відповідати інструкціям, прописаних у ПДР.

Всі вимоги безпеки перед початком, в період і після проведення робіт є обов ‘язковим. Всі робітники повинні знати, як діяти в разі аварійних ситуацій.
Як керувати автовишкою? Існує два основних способи контролю роботи машини:

 • ручне керування – здійснює оператор-машиніст;
 • механічний метод – за допомогою пульта. Присутня в телескопічному вигляді спецтехніки.

Оренда автовишки – прекрасний варіант економно, швидко виконати будь-які будівельні, оздоблювальні та інші типи робіт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!