Як вибрати пісок з доставкою, види та сфери застосування

Пісок – це універсальний будівельний матеріал, який широко застосовується в різних сферах діяльності. Від його якості та виду багато в чому залежать експлуатаційні характеристики будівельних матеріалів, а також довговічність будівель і споруд. Поэтому доставка будматеріалів, таких як пісок, в даний час є дуже поширеною і затребуваною послугою. Це пояснюється ще й тим, що даний будматеріал поєднує в собі відмінні експлуатаційні властивості, екологічність і доступну вартість.

Який буває пісок і особливості класифікації

Основними сферами застосування піску є:Какой бывает песок

  • Різні сфери будівництва;
  • Виробництво бетону і різних сумішей;
  • Виготовлення будівельних матеріалів;
  • Скляна промисловість;
  • Налаштування дорожнього полотна та насипів;
  • Ландшафтний дизайн та інші.

Перш ніж замовляти доставку піску, потрібно визначитися який вид необхідний, і в якій кількості. Це безпосередньо залежить від цільового призначення і особливих умов.
Пісок належить до осадових породів і підрозділюється на 3 основних класи.

  1. Намивний. Буває морським і річковим.
  2. Кар’єрний або по іншому овражний.
  3. Кварцевий.

Добувають цей матеріал природним способом і штучним (дроблення гравію або щебеню). Пісок складається з найдрібніших частинок гірських порід, діаметр, яких становить 0,05 мм – 5 мм. Піщинки можуть відрізнятися не тільки розміром, а й формою – від дотепної, до круглої або овальної.
Завдяки своєму неорганічному походженню, він володіє унікальними властивостями, а також не вступає в хімічну реакцію з іншими компонентами будівельних розчинів, сумішей і бетонів.
У них пісок відіграє роль заповнювача, закриваючи собою порожнечі, які утворюються між іншими компонентами, наприклад, між щебенем у бетоні. Крім цього, його наявність запобігає деформації і появі тріщин, при застиганні бетонного розчину, плюс рівномірно розподіляє внутрішню напругу. Все це позитивно позначається на якості самого бетону і його експлуатаційних характеристиках, а також на довговічності споруджуваних будівель.
Тому дуже важливо знати, як правильно вибрати пісок, для конкретної сфери діяльності, і що при цьому потрібно враховувати.
Наступний важливий момент – додаток крупності, що позначає розмір частинок. Відповідно до чинного ДСТУ його підрозділюють на 2 класи, з розміром фракції понад 1,5 мм (ІІ) та (і) – найбільш дрібні частинки – до 1,5. Крім цього існує ще 8 груп, від “дуже тонкого” (до 0,7 Мк), до “дуже великого” (понад 3,5 Мк).

Походження і наявність домішок

Тепер більш детально розглянемо який пісок краще для бетону, виробництва тротуарної плитки, кахлю, різних цементно-піщаних та інших сумішей, і в чому принципова різниця, між різними видами.
Ключовою відмінністю кар ‘єрного піску від річкового є більш високий вміст у ньому різноманітних домішок. Поетом він має більш обмежений спектр застосування. Наприклад, його не рекомендується застосовувати при зведенні елементів, до яких пред ‘являються особливі вимоги. Для цих цілей краще вибирати і замовляти доставку річкового піску. Останній також широко використовують при виготовленні численних будівельних та оздоблювальних сумішей, в тому числі і затирочних, для виробництва керамічної плитки, цегли, бетону, а також у ландшафтному дизайні.
Головними перевагами кар ‘єрного піску є доступність будматеріалу і різноманітність кольорів і відтінків, що обумовлено різним мінеральним складом. Тому цей вид в основному застосовую в ландшафтному дизайні, при закладці фундаменту, у виробництві деяких видів тротуарної плитки. Очищений від домішок (промитий) кварцевий пісок, також використовують для виготовлення шпаклівкових сумішей.
Враховуючи все вищесказане, однозначно відповісти, як вибрати пісок для будівництва не можна. Тут потрібно враховувати, для чого він необхідний, а також який вид будматеріалу більш доступний у вашому регіоні.
Ще один важливий момент, багато хто в бажанні заощадити, питає, що краще відсів або пісок для бетону. Така постановка питання, не зовсім правильна, оскільки пісок і відсів мають різні властивості (хімічні та експлуатаційні) і мають різне призначення. Щоб знизити собівартість бетону, фахівці рекомендують замінювати на відсів до 40% -50% гравію, граніту або щебеню. При цьому кількість піску залишити без змін.

Для тих хто сумнівається або не знає який пісок краще для стяжки або бетону, краще звернутися в спеціалізовані компанії, що надають послуги з доставки піску у вашому регіоні. По-перше, вони допоможуть підібрати найбільш відповідний варіант, залежно від призначення, по-друге, собівартості матеріалу, по-третє, автоматично відпадає питання з технікою. Це пояснюється ще й тим, що такі компанії, як правило, мають власний автопарк спецтехніки і дозвіл на розробку кар ‘єрів або намивку піску, або партнерські відносини з такими фірмами. Все це дозволяє замовити доставку піску в Харкові, Одесі, Львові та будь-якому іншому місті України на найвигідніших умовах.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!