Які бувають вантажники і особливості їх спеціалізації

какие бываю грузчики

Думка, що вантажником може працювати будь-яка людина, яка не має досвіду, спеціальності, освіти і певних навичок, є помилковою. Підтвердженням цього, є і те, що сьогодні влаштуватися на роботу за даною спеціальністю досить складно. Але тут багато залежить ще й від сфери діяльності, функціональних обов ‘язків і рівня оплати праці, оскільки існують різні види вантажників.

Основні вимоги та особливості роботи

Від сумлінної роботи вантажників, багато в чому залежить цілісність перевезених вантажів, їх збереження і своєчасність доставки. Також від цього безпосередньо залежить ефективність роботи певної виробничої ділянки, торгової точки і всього підприємства в цілому. Тому до вантажників пред ‘являються досить високі вимоги, при прийомі на роботу. Ось основні з них:

  • Добре фізичне здоров “я та витривалість;
  • Чесність і сумлінність;
  • Відсутність шкідливих звичок;
  • Охайний вигляд.

На певних підприємствах або в організаціях, до них можуть пред’являтися і додаткові вимоги, залежно від того, для яких видів робіт наймають вантажників. Наприклад, там де робота пов ‘язана з продуктами харчування, підприємствами громадського харчування, потрібна наявність медичної книжки, в інших випадках потрібно вміти поводитися з вантажопідйомною технікою або обладнанням, що має підтверджуватися наявністю посвідчення на управління навантажувачем або такелажника. Іноді потрібно знання елементарних комп ‘ютерних програм, і вміння працювати з первинною документацією.

Основні функціональні обов’язки

Розглядаючи питання, які бувають вантажники, в першу чергу, потрібно зупинитися на особливостях спеціалізації їх робіт, залежно від функціональних обов ‘язків. Наприклад, у невеликій фірмі або магазинчику, вантажник виконує тільки вантажно-розвантажувальні роботи, а також внутрішні переміщення товару. А на великих підприємствах виконує роботи з використанням вилочних навантажувачів електричних або з ДВЗ, самохідних штабелерів та іншого обладнання і техніки, здійснює відбирання товару згідно з накладними, виконує доставку і складання меблів, супроводжує вантажі і вивантажує у замовника, здійснює такелажні роботи, упаковує і розпаковує речі при офісних і квартирних переїздах

Щоб виконувати багато видів цих робіт, вантажник повинен володіти навичками слюсаря, теслі, пакувальника, знати елементарні основи фізики. Зараз, найбільш поширеними є наступні спеціалізації вантажників за видами робіт та умовами праці.

  1. Вантажник такелажник. На промислових підприємствах, працюють з підйомним обладнанням (тельферами, лебідками, козловими кранами та іншими пристроями). Основним їхнім завданням є правильне і надійне кріплення вантажів, для їх підйому на висоту і безпечного транспортування. Також так називають вантажників, які здійснюють переміщення великогабаритних і важких товарів, за допомогою спеціальних пристосувань (ременів, візків, тросів, лебідок).
  2. Складський вантажник. Виконує вантажно-розвантажувальні роботу, складання товару за накладними, внутрішні переміщення продукції. Часто такі вантажники об ‘єднують обов’ язки кількох посад, наприклад, комірника, вантажника-комплектувальника.
  3. Різноробочі.Вважає найменш кваліфікованою. Часто використовується на будівництвах, в ЖКГ і так далі.
  4. Вантажник-збирач. Працюють на меблевих магазинах і фабриках, а також на підприємствах випускають складське і торгове обладнання. Їхнім завданням є збирання розбирання меблів, стелажів, їх доставка за адресою та встановлення.
  5. Вантажник-пакувальник.Основне його завдання – якісна упаковка продукції перед відправкою, відповідно до нормативних документів.
  6. Вантажник-експедитор. До його обов ‘язків входить завантаження продукцією, згідно з накладними та її доставка до місця призначення (офіси, торгові точки, виробничі підприємства, аптеки та інші).

Крім цього, існують й інші типи вантажників – нічні вантажники, що працюють тільки в нічні зміни, вантажники-студенти – найчастіше залучаються до виконання разових робіт, за договором. Для кожного виду робіт, потрібні фахівці відповідного рівня та кваліфікації. У Харкові підібрати надійних і сумлінних вантажників, можна, звернувшись до Компанії “Грузчики Харьков”. Це завжди надійно, швидко і вигідно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!