Які види щебеню бувають: який краще для бетону

При змішуванні всіх необхідних складових, для отримання високоміцного і якісного бетону, важливу роль відіграють всі його інгрідієнти, що входять до його складу – цемент, пісок, вода, добавки полімерних матеріалів і щебінь. Останній являє собою подрібнену гірську породу, яка широко використовується в різних видах будівельних робіт. Даний сипучий матеріал застосовують при будівництві доріг, при виготовленні бетонних і залізобетонних конструкцій, а також зміцненні грунтів та інших роботах. Тому доставка будматеріалів, таких як щебінь, популярна і поширена послуга, незалежно від місця розташування будівельного об’єкта.

Кому і коли потрібна доставка щебеню

Найчастіше цей сипучий матеріал використовують при виготовленні бетону. Завдяки наявності в розчині наповнювача, у вигляді подрібнених каменів неправильної форми, вдається істотно зменшити повзучість і садження розчину і домогтися формування високоміцного і надійного каркасу, який здатний сприймати навантаження. Плюс поліпшується його пластичність, а деформування бетонних або залізобетонних виробів, під впливом різних навантажень помітно знижується. Ще один важливий момент – зменшення вартості бетонного розчину, оскільки ціна щебеню менша ніж цементу, а загальний його обсяг у розчині становить 80-85%.

Як вибрати щебінь

Щебінь є продуктом дроблення скельної породи, з подальшим поділом на фракції за розмірами частинок і типу породи. За останньою ознакою розрізняють такі його типи:

  • Гравійний;
  • Вапняковий;
  • Вторинний;
  • Шлаковий;
  • Гранітний.

Тепер розглянемо, який щебінь потрібен для бетону, і на які його характеристики слід звертати увагу. В першу чергу, важливо враховувати для яких робіт буде використовуватися даний будівельний матеріал, а також тип конструкції.
Крім цього, щоб визначити який щебінь використовувати для бетону, потрібно враховувати, що матеріал може мати підвищений фон радіації, що є природним явищем, але використовувати його при зведенні житлових або офісних споруд, а також виробничих цехів не рекомендується. Тому важливу роль ще відіграє де і звідки буде здійснюватися доставка щебеню.
Який щебінь краще для бетону, в першу чергу, залежить від сфери і області застосування. Наприклад для фундаментів будівель та інших виробів, на які впливають великі навантаження, краще вибирати гранітний щебінь, а для віконних і дверних перемичок, армопояса для веранди або мансарди, цілком підійде вапняковий.
При заливці стовпчиків, фундаментів та інших конструкцій, з подальшою утрамбовкою віброрейками або глибинними вібраторами, оптимальним рішенням буде вибір гранітного щебеню кубоподібної форми, з розмірами фракцій в межах 20-40 мм.
Важливий момент – при виробництві бетонних і залізобетонних виробів, розрахованих на великі навантаження не допускається застосування вторинного щебеню, виробленого з виробничих відходів асфальтової крихти, бетону, шлаків і так далі.
У цій статті ми розглянули, який буває щебінь і особливості його вибору. Щоб замовити доставку якісного будівельного матеріалу, на найвигідніших умовах, і не сумніватися в його якості, краще всього звертатися до перевірених і надійних постачальників. Більше корисної та актуальної інформації можна отримати на сайті нашої компанії, а менеджери допоможуть підібрати найбільш відповідний варіант.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!