Копання котлованів під фундамент

Будівництво – серйозний, відповідальний процес, який проводиться відповідно до встановлених вимог і норм чинного законодавства нашої країни. Він складається з багатьох етапів, що відрізняються своєю важливістю. Однією з головних є копка котлованів. Це домінуюча стадія, оскільки від якості її виконання безпосередньо залежить надійність майбутньої споруди. Правильно вирите поглиблення під основу будівлі гарантує економію витрат, особистого часу та отримання відмінного майданчика для будівельних робіт.
Копка котловану під фундамент здійснюється із залученням спеціальної техніки. Процедура виконуються зазвичай восени або влітку, коли землю легко рити завдяки підвищеній м ‘якості ґрунту. Настійно не рекомендується здійснювати копку поглиблення взимку через сильні морози і навесні через підйом ґрунтових вод (необхідно буде залучати додаткове обладнання для відкачування рідини).

Як правильно рити котлован

Процес є занадто серйозним і здійснюється в певній послідовності. Виділяють кілька етапів, правильне виконання яких дозволить отримати хорошу спеціальну виїмку для надійного фундаменту.
Підготовчий . Передбачає проведення інженерно-геодезичних досліджень – основа будь-якого проектування. Вони дають можливість отримати докладні відомості про особливості ґрунту, глибину підземних вод, рельєф місцевості. Залежно від типу ґрунту можуть знадобитися додаткові роботи: штучне зниження рівня води, допоміжне зміцнення стінок поглиблення. Найкращою підставою вважається великообломковий ґрунт, у складі якого є щебеня, гравій, дрібний окатиш, дрісва. Непоганими також є піщані ґрунти. Найміцніша земля зі скельними породами.
Прибирання майданчика . Перед початком копки обов ‘язково проводяться очисні роботи. Місцевість, на якій планується риття котловану, розчищається від різних перешкод. До таких перешкод відноситься будь-яка рослинність, небажані споруди, асфальтовані доріжки, цегла та інші перепони. Добре прибрати майданчик можна тільки за допомогою спеціальних машин, а також кваліфікованих робітників. Щоб очисні роботи завершилися швидко, рекомендується заздалегідь визначитися з місцем утилізації зібраного сміття. Найкращим варіантом буде, якщо полігон відходів буде розміщуватися максимально близько.
Копання і перенесення інженерних систем. Перед початком риття неодмінно визначаються ділянки залягання труб, електричних мереж, каналізаційної системи, а також їх технічні особливості. Комунікації обов’язково відключаються і за необхідності демонтуються для перенесення на нове місце – дані роботи виконуються тільки з дозволу відповідних органів. Приступаючи до копання, видаляється дернина, розрихується ґрунтова земля. Риття може проводитися двома методами:

  • ручним – підходить для тієї місцевості, де відсутні під’їзні шляхи для спецтехніки. Таким чином створюються котловани невеликих розмірів;
  • механізованим – відмінний варіант для будмайданчика, який володіє всіма умовами для заїзду екскаваторів-навантажувачів, бульдозерів та іншої необхідної техніки.

Зазвичай роботи виконуються протягом декількох днів.
Зміцнення стін виїмки. Обов’язковий етап для поглиблення будь-яких розмірів. Саме від нього залежить якість, експлуатаційні характеристики та надійність фундаменту майбутньої споруди. Зміцнення може здійснюватися за допомогою наступних матеріалів:

  • цементування використовується для будівель, які розташовуються дуже близько один з одним;
  • шпунтова огорожа підходить для піщаного ґрунту і болотистої місцевості;
  • буронабивні стрижні – сучасний спосіб, що застосовується на ділянках зі складними геологічними умовами. Вони дозволяють зводити основу на максимально можливій глибині.

Завершальним і останнім етапом є засипання підвальних отворів.

Як визначити розміри котловану

Поглиблення обов ‘язково має бути певних розмірів. Вони розраховуються залежно від габаритів майбутньої споруди. Дуже важливим параметром є глибина котловану, яка визначається сумою товщини і підстилаючого шару (наприклад, пластовий дренаж).
Такі показники, як довжина і ширина визначаються габаритами зведення, глибиною монтажу фундаменту. На рівні нижньої площини основи величина поглиблення порівняно з розмірами фасаду приміщення збільшуються на 30-40 см. Обов ‘язково враховується тип майбутнього фундаменту: стрічковий або плитний.
Ті, хто бажає самостійно вирити виїмку, часто цікавляться, як розрахувати котлован під фундамент. Зробити це власними силами, не маючи необхідної кваліфікації, практично неможливо. Ці роботи потребують спеціальних навичок, знань і професіоналізму. Адже одна найменша помилка призведе нестійкості основи.

Як копати котлован під фундамент

Щоб почати рити поглиблення, обов ‘язково необхідно мати на руках певну документацію. В першу чергу це проект або акт на проведені роботи. Також обов ‘язково необхідно мати:

  • технологічну схему розробки – вона необхідна для демонстрації меж, всіх розмірів виїмки, місць проходження спецтехніки;
  • технологічну карту – це сукупність всіх інструкцій для персоналу, що працює за певною технологією і рекомендацій щодо розробки поглиблення;
  • проект виробництва робіт – він визначає, конкретизує технологічний процес, організацію, а також умови риття котловану.

Обов ‘язково робиться виконавча документація, що дозволяє візуально представити замовник загальну картину проведених робіт і майбутнє поглиблення. По суті, складається повноцінний звіт про досконалу роботу.
Багато хто цікавиться, як вирити котлован під фундамент в найкоротші терміни. Звичайно, найоптимальнішим варіантом в даному випадку буде використання спецтехніки – потужних будівельних машин. Безсумнівною перевагою є те, що для кожного типу ґрунту підбирається певна техніка. Зараз є безліч пропозицій про здачу в оренду бульдозерів, екскаваторів та інших машин.
Ручний спосіб – не найкращий метод у тому випадку, якщо вам необхідно зробити всі роботи в стислі терміни.
Правильний підхід до риття поглиблення дозволить не тільки швидко здійснити копку, але і заощадити витрати на будівництво.
Як вирити котлован для дому? Крім усіх зазначених етапів, тут необхідно ще провести розмітку житлової будівлі щодо споруд, які розташовуються поблизу. Робиться це відповідно до топографічної схеми вашої земельної ділянки. Діагоналі виїмки обов ‘язково повинні бути однаковими.
Копка котловану під фундамент – важка, трудомістка справа. Щоб все зробити правильно і якісно виділіть трохи часу на польові, а також лабораторні дослідження місцевості.
Необхідно вирити надійний котлован для зведення міцної, безпечної споруди? Не варто робити це самостійно. Зверніться за допомогою до спеціалізованої будівельної фірми, яка швидко і недорого виконає всі необхідні роботи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!