Переїзд із домашніми тваринами

Тварини чутливі не менше нашого і при переїзді нервують так само, як і господар. Це і стає проблемою тому, що у неспокійного вихованця потім можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, а значить підготувати свого улюбленого собаку і кішку потрібно заздалегідь. Стрес у домашнього вихованця викличе навіть переїзд у межах Харкова.

Якщо у вас вдома живе чарівний пухнастий друг і вам потрібно переїжджати, інформація нижче для вас.

Будьте спокійні

Поведінка вашого вихованця цілком залежить від вас. Якщо ви не знаходитимете собі місця і покажете, що нервуєте, то переїзд не буде легким. Намагайтеся поводитися впевнено і розмовляйте зі своїм вихованцем. Навряд чи він зрозуміє ваші слова, ваша спокійна інтонація з посмішкою допоможуть і вихованцю бути спокійним.

Поради, як переїжджати з тваринами

  • За кілька днів до дати поїздки зменште кількість їжі для тварини, щоб під час переїзду тварині не стало погано.
  • На нашийник повісьте пам’ятку з ім’ям вихованця, номером телефону та ім’ям. Якщо раптом тварина загубиться, за пам’яткою з вами зможуть зв’язатися ті, хто знайде тварину.
  • Постарайтеся розпочати збори речей заздалегідь, щоб і кіт/собака до цього звикли.
  • Везти вихованця потрібно у перенесенні. Поставте її відкритою та покладіть туди улюблений плед, іграшки, миски. Ваш улюбленець повинен звикнути до перенесення та не боятися його, це дасть йому при поїздці відчуття захищеності.
  • У день переїзду або відведіть тварину до друзів або закрийте в кімнаті, де шум виносу речей буде чути мінімум, а краще щоб шуму не було взагалі. Якщо цього не уникнути, то краще залишити улюблені іграшки та миски в одній кімнаті з котом/собакою та закрити його на час будівельних робіт.
  • Покладіть вихованця в перенесення в самому кінці перед відходом, а при поїздці накрийте клітку рушником, щоб не було зрозумiло що відбувається.
  • Обріжте тварині пазурі, щоб вона не зірвала їх, якщо захоче вирватися з перенесення.
  • Завжди майте у доступі воду, щоб напоїти свого друга.
  • Перед від’їздом обов’язково відвідайте ветеринара, особливо якщо кіт чи собака вже старі – лікар випише антистрес.
  • Перевозити дрібних гризунів і птахів варто накритими інакше вони шумітимуть і бажано в закритих коробках з прорізами, щоб тварини не билися об стінки (наприклад, як птах у клітці).

Що робити після приїзду?

При переїзді в нову квартиру з котом або собакою переконайтеся, що в новому приміщенні немає недоступних темних кутів і дірок у стінах. Тварина може туди забитися і у вас має бути підхід до цього місця.
Якщо знаєте, що таких місць немає, то поставте перенесення всередині квартири та відкрийте. Швидше за все одразу вихованець її не залишить, але інтерес рано чи пізно візьме своє. Зазвичай коти сидять усередині, а собаки частіше вибігають і починають обнюхувати все..

Тварина відчуває стрес не лише виїжджаючи зі звичного будинку, а й в’їжджаючи до нового. Коли приїдуть меблі і почнеться розстановка, то замкніть його знову в дальній кімнаті, а самі меблі розставте так само, як і було на старому місці. Як би вам не хотілося навести лад і прибратися, улюблені місця – диван, килимок і т. д. краще не чіпати. Для тварини там залишаться звичні запахи і буде легко освоїтися.
Напувалки та годівниці поставте старі, годуйте за звичним розкладом – разом ці заходи полегшать вашому вихованцю акліматизацію.
Одного разу доведеться залишити тварину на самоті на цілий день. Щоб йому було легше пережити розлуку і було чим зайнятися – розставте улюблені ласощі по будинку і розкидайте іграшки. Так і займете вихованця на цілий день.
На початку гуляйте кілька місяців на повідку, бо улюбленець може втекти. Намагайтеся приділяти йому більше часу, так ви огорнете вихованця турботою і теплотою, це допоможе йому пережити всі зміни.
Не завадить і похід до ветеринара після переїзду. Можливо, ви знаєте як допомогти своєму коту пережити переїзд, але не факт, що все дійсно пройде гладко. Деякі тварини після приїзду до нового будинку одержують лише проблеми зі здоров’ям. Отже, профілактичний огляд не завадить.

Чи змінювати звички?

Обов’язково балуйте свого вихованця, гуляйте з ним і вигадуйте спільні заняття. Але надмірна увага приведе до швидкого звикання і відповідно вимагатиме ваш кіт або собака будуть більше. Те саме стосується і їжі. Якщо постійно будете годувати його смакотами, то не помітите як звичайний сухий корм кіт вже їсти не буде.

Такою поведінкою ви ризикуєте розбалувати вихованця, а це створить надалі незручності. Тобто балувати в результаті не забороняється – але встановіть межу і за неї не переступайте. Тоді у новому житлі будете щасливі і ви, і ваші домашні тварини.

Переїзд з тваринами – не вирок, якщо до нього підготуватися. Проконсультуйтеся з ветеринаром до поїздки та будьте в контакті зі своїм вихованцем у дорозі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!