Перевезення акваріуму

Переїзд – це стрес для будь-якої живої істоти. Домашні тварини так само гостро відчувають зміну обстановки, тому, як і для себе, для них легше відтворити на новому місці ті ж умови, що були і в колишньому житлі. Для кожного вихованця існують власні рекомендації для перевезення газеллю, а дбайливим господарям потрібно їх дотримуватися.

У вас є вдома рибки? Якщо так, тоді ви знаєте, що чим більше акваріум, тим ретельніше його потрібно доглядати. А ось коли справа доходить до переїзду, питання як перевезти акваріум стає одним з найболючіших. Тому що мало хто знає, що дійсно потрібно при цьому робити. Тому дуже часто результатом усіх старань стає болюча втрата улюблених рибок.
Щоб уникнути такої проблеми, нижче ми зібрали для вас нюанси, знаючи які ви зможете успішно здійснити перевезення всіх своїх рибок.

Як приготувати акваріум?

Перевозити його можна лише порожнім. Якщо в акваріумі на момент виїзду буде вода або важкі камені, то на вибоїнах все це оббиватиметься об стінки ємності. Для скла це простий спосіб порушити його цілісність. У результаті привезете купу мокрого скла та каміння.
Перед упаковкою більшість чистить ємність, сушить і обертає поролоном або пухирчастою плівкою для захисту під час перевезення.

Відповідно рибок, корчі, рослини та інший вміст перед упаковкою потрібно прибрати. Рибок можна виловити сачком: вибирайте сачок виходячи з розмірів риб (особина повинна повністю поміщатися в нього). Великих особин легше ловити вдвох: один ловить, друга людина стежить, щоб улов не випав із сачка. Ґрунт перед від’їздом сифонити не треба. У ньому міститься мікрофлора, яка згодом допоможе досягти біологічної рівноваги на новому місці.

Для самих риб знадобляться спеціальні ємності, для рослин потрібні цупкі пакети. Декорації, якщо не важкі, можна залишити в акваріумі. Якщо ви не збираєтеся виїжджати одразу, то для великих риб потрібно облаштувати аерацію.
При перевезенні акваріумів завжди потрібно близько третини “старої” води, перевозити жителів так само потрібно в їхній звичайній воді.

Підготовка рибок до перевезення

Найбільше вимог висувають до підготовки риб.

  1. Рибки мають бути здоровими. Усі слабкі та хворі особини навряд чи переживуть поїздку. Визначити стан вихованців можна за їх зовнішнім виглядом, забарвленням та манерою пересування.
  2. Дорослих особин із мальками в одну тару поміщати не можна.
  3. За пару-трійку годин до виїзду потрібно посадити рибок у воду на 2-3 градуси холодніше за звичайну, так у них швидше спорожниться кишечник і менше забрудниться вода при поїздці.
  4. Прозору тару для перевезення краще затемнити, щоб уповільнити обмін речовин та зменшити стрес.
  5. У теплі місяці краще перевозити тепловодні особини, а в холодні – холодноводні. Цей факт впливає і на те, як перевезти акваріум взимку: ємність з рибками краще утеплити повстю або використовувати спеціальну ємність з підтримкою температури. Що стосується літа, то воду можна остудити кубиками льоду, а в машині використовувати кондиціювання.
  6. Допустима кількість риб в одному контейнері залежить від величини особин.
  7. Пересаджувати рибок у контейнер потрібно безпосередньо перед поїздкою.
  8. За добу до переїзду краще утриматися від годівлі, щоб вихованцям не було погано в дорозі.
  9. Перевозять рибок у скляній чи поліетиленовій тарі. Для великих видів часто використовують цебра. Але всі ємності рекомендується підбирати із закругленими кутами.

Загалом це і все, що вам потрібно знати. Але для багатьох актуально ще знати, як випустити назад рибок в акваріум і як перевезти акваріум з рибками всередині. Про те, щоб не виймати риб на час перевезення не може бути мови! Це дуже травмонебезпечний спосіб, тому не варто навіть намагатися це зробити. Хіба що у вас акваріум на 1-2 літри, тоді так, можна спробувати в руках перевезти, але це за умови, що трясіння буде відсутнє.

До речі, відразу випускати рибок назад в акваріум не можна. Потрібно ємність для перевезення помістити в акваріум зі старою водою і дати зрівнятися температурі. Потім додати трохи акваріумної води в тару з вихованцями і дивитися як вони поводяться.
Додавати воду потрібно покроково поки її не стане більше половини. Якщо бачите, що все благополучно закінчилося, то виловіть ваших улюбленців руками і помістіть їх у своє звичне житло. Включати світло і робити зайвих рухів тіла поруч з акваріумом на час звикання теж не варто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!