Перевезення автотранспортом небезпечних вантажів

перевозка автотранспортом опасных грузов

Перевезення небезпечних вантажів автотранспортом – це специфічна сфера діяльності, що вимагає знання і чіткого виконання певних норм і законів, умов транспортування, і наявності певних навичок роботи. Компанія “Грузчики Харьков” має достатній досвід діяльності в цьому сегменти ринку, і власний автопарк, що відповідає всім нормам, плюс кваліфікований і навчений персонал. З 2018 року, в Україні, вступили в дію нові правила перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом(ППНВ). Вони усувають розбіжності, щодо транспортування небезпечних вантажів всередині країни і за її межами.

Ключові поняття

Небезпечні вантажі це речовини або особливі типи продукції, які при виникненні ДТП несуть реальну загрозу життю і здоров’ю людей, а також шкоду довкіллю. Тому вимагають дотримання спеціальних умов при їх переміщенні автомобільним транспортом. Класифікація більшості видів таких вантажів виконаються їх виробниками, для чого останні можуть звертатися до компетентних органів. В Україні це здійснюється згідно ДСТУ 4500-3: 2006.

Властивості небезпечних вантажів, що перевозяться автотранспортом та їх класи:

 1. Вибухонебезпечні.
 2. Зріджені, розчинені або стислі гази.
 3. Рідкі речовини самозаймисті.
 4. Тверді матеріали та речовини, які можуть вибухнути або самозаймати.
 5. Самозаймання під впливом зовнішніх факторів.
 6. Виділяючі, при взаємодії з водою, легкозаймисті гази.
 7. Окисляючі.
 8. Пероксиди органічні.
 9. Токсичні.
 10. Отрута та інфекційні речовини.
 11. Радіоактивні.
 12. Корозійні речовини, які можуть спричинити різні захворювання, зокрема слизових оболонок, дихальних шляхів, органів зору, опіків шкіри, а також призвести до виходу з ладу транспортних засобів.
 13. Інші небезпечні матеріали, речовини та вироби, які не належать до жодного з вищеназваних класів, але потребують дотримання особливих правил транспортування.

Це далеко не повний перелік небезпечних вантажів автомобільним транспортом, а тільки основні класи.

Способи транспортування автотранспортом

Розрізняють такі види перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом:

 • Транспортування в упаковках (у відкритих і закритих автомобілях, і контейнерах, включаючи і накриті брезентом);
 • Насипом (навалом);
 • B металевих цистернах.

У ППНВ, чітко прописані всі види небезпечних вантажів, які можуть транспортуватися автомобілями територією України і за кордоном конкретним способом, а також перелік основних вимог до автотранспорту, цистерн та інших ємностей. А також порядок і періодичність їх випробувань і перевірок.

Також автомобілі, що використовуються в перевезенні таких вантажів обов ‘язково повинні відповідати певним вимогам, проходити регулярний огляд і технічне обслуговування і мати маркування, що вказує на властивості, транспортованого небезпечного вантажу – знаки, що розрізняються формою, кольором і мають певні символи. Вони дають можливість візуально отримати інформацію, про характер вантажу, його небезпечні властивості, і перші вказівки щодо поділу вантажу в машині і спосіб його укладання, що необхідно обов ‘язково брати до уваги при його навантаженні-вивантаженні.

Транспортування автомобільним транспортом небезпечних вантажів неможливе без наявності ліцензій, сертифікатів, спеціальних допусків, кваліфікованого та навченого персоналу та автомобілів, оснащених відповідно до вимог міжнародних правил ППНВ. Тому цю роботу потрібно довіряти тільки професійним фахівцям, які мають певний досвід і відповідають всім, перерахованим вище вимогам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!