Пломбування вантажів під час перевезення

При деяких перевезеннях створюється необхідність додаткового захисту вантажу від несанкціонованого проникнення. Для цього на нього або його упаковку монтується пломба, яка забороняє будь-які маніпуляції з об’єктом, який перевозиться. Сьогодні пломбування не є обов’язковою частиною послуги вантажоперевезень, а пломби можуть бути з різних матеріалів.

У яких випадках ставиться пломба?

Законних підстав для пломбування предметів немає. Зазвичай процедура відбувається з ініціативи одержувача або відправника. Ця умова має бути передбачена в договорі про перевезення, як і дані щодо пристрою, який використовують.

Фізично пломба не захищає вантаж – це більшою мірою превентивна міра, але вона може запобігти несанкціонованому доступу до товару. При розвантаженні з таким вантажем будуть поводитися дбайливо, що заощадить вам гроші і нерви.

Пломбування зазвичай виконується для крихких і цінних вантажів. Сама пломба може бути закріплена як на коробці, так і на люку цистерни або просто на замку. В окремих випадках пломбування недоцільне, наприклад на тентованих вантажiвках бо проникнути в кузов можна без пошкодження пломби, просто розрізавши тент.

Обов’язковим пломбування є для транзитних вантажів, що проходять через кордом. Тоді на митниці оглядають тільки пломбу на предмет пошкоджень, а всередину не заглядають.

Також пломба необхідна при перевезенні вантажу за одним договором, але на декількох видах транспорту, наприклад літак-автотранспорт-залізничне сполучення або морське судно-ЖД-автотранспорт.

Види пломб

Залежно від матеріалу і призначення пломби діляться на такі види:

 • Свинцеві – випускаються у формі циліндра, на одній зі сторін є відбиток ручного пломбиратора;
 • Поліетиленові – також оформлені у формі циліндра;
 • Пластикові – випускаються у формі пластика. Мають додаткову ступінь захисту у вигляді номерів і секретних знаків;
 • Паперові – необхідні для перевірки розтину картонних коробок і ламінованих палет;
 • Багаторазові з датчиками температури і падіння;
 • Силові – пломба виконана з алюмінію або пластику, зняти її без пошкодження упаковки неможливо;
 • Номерні пластикові пломби – штампуються під замовлення з вибитими на них логотипом і назвою фірми.

Присутня така практика коли під час перевезення вантажів під пломбою митна служба вішає на фуру трекер розташування. Така процедура не дає здійснити розвантаження нерозмитнених товарів.

Що потрібно знати водієві?

Правила пломбування водія не стосуються, його навіть можу попросити під час нанесення пломби вийти з приміщення. Уже після водій повинен самостійно оглянути пристрій:

 • пломба повинна бути щільно закріплена і не бовтатися;
 • закріплюючий дріт повинен бути міцним;
 • відбиток і будь-які написи повинні добре читатися.

Якщо хоча б одна з цих умов не виконується потрібно вимагати поставити нову пломбу. Ймовірна ситуація, що при перевірці на місці прибуття одержувач подумає, що водій замінив пломбу в поїздці, за що потім може понести відповідальність компанія-перевізник і сам експедитор.

Також є непередбачені ситуації при яких можлива втрата пломби, її зрив і зняття поліцейськими (мають право якщо підозрюється, що вантаж небезпечний).

При втраті і зриві необхідно викликати правоохоронцiв та зафіксувати факт неправомірної дії з боку третіх осіб.
Якщо довелося достроково відкрити вантаж, то потрібно скласти Акт в якому відобразиться така інформація:

 • ім’я, прізвище того хто зірвав;
 • причина такої дії;
 • дата;
 • номер, логотип, назву старої і нової (яку поставили замість);
 • імена свідків процесу.

Облік пломб

Пломбування вантажу при перевезенні має здійснюватися під запис, тобто всi пломби і їх номери повинні міститися в журналі, а самі пристрої слід зберігати без допуску сторонніх. У зворотному випадку пломбу можуть використовувати повторно при незаконнiй діяльності.

У журналі має бути зазначено П.І.П. водія і того хто встановив пломбу, дата, пункт завантаження, номер транспорту, назва, номер і логотип пломби.
До речі, розпломбувати, як і опломбувати, вантаж може тільки спеціально уповноважена особа.

При знятті обов’язково потрібно проводити ретельний огляд пломби на наявність дефектів, спроб злому. Її номер і всі написи повинні збігатися в документації.
Кріпити пломбу потрібно таким чином, щоб зняти її без пошкоджень на упаковці було не можна. Тоді буде забезпечена максимальна безпека і збереження вантажу при транспортуванні. Для цього також можуть використовуватися різнокольорові пломби, які потрібно встановлювати після кожної зупинки транспорту або для того, щоб не допустити використання старих пломб в особистих цілях.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!