Самостійне вивезення будівельного сміття: як і куди?

вывоз строительного мусора самостоятельно

Коли ремонт завершено, залишається тільки організувати вивезення будівельного сміття самостійно або передоручити це завдання фахівцям. Основна проблема в тому, що матеріали, що залишилися після демонтажу плитки, паркету і тим більше стін не можна просто викинути в найближчий до будинку бак. По-перше, подібному сміттю потрібна специфічна утилізація, а по-друге, є ризик отримати значний штраф за поломку комунальної техніки. Крім іншого, прибирання строймусора – складне завдання, що вимагає витрат часу і сил, а також спеціалізованого одягу та обладнання. Навіть ті, хто займається ремонтом самостійно, часто потребують допомоги, щоб підняти матеріали, наприклад, для стяжки підлоги, в квартиру.

Будівельне сміття: що це і чому його потрібно утилізувати

Вирішувати, як вивести будівельне сміття доведеться кожному, хто закінчив капітальний ремонт. Після перепланування залишаться цеглини або частини залізобетонних стін, після укладання підлоги – старе покриття і зруйнована стяжка, а після установки дверей і вікон – старі конструкції. У випадку з перерахованими вище, нічого не залишається крім як вивезти будівельне сміття з квартири на звалище або на зберігання для подальшої експлуатації. Саме ці матеріали, а також залишки бетонного розчину, труби і плитку не можна просто внести до сміттєвих баків. Туди, попередньо подбавши про правильну підготовку, можна віднести:

  • розрізаний гіпсокартон;
  • складові електромережі;
  • шпалери, плівку і штукатурку;
  • клей і мішки, а також загальнобудівельне сміття.

Єдиний випадок, коли без допомоги фахівців дійсно не обійтися – наявність потенційно небезпечних для здоров’я речовин у залишках оздоблення. Якщо ви купили квартиру на вторинному ринку, і її вік перевищує 50 років – ризик надзвичайно високий. Азбест, чорна цвіль, фарба з важкими металами і багато іншого може завдати серйозної шкоди організму. Про наявність таких речовин ви швидше за все дізнаєтеся ще на етапі купівлі та подальшого ремонту, але не можна забувати, що в процесі збирання також доведеться використовувати засоби індивідуального захисту і що не менш важливо подбати про специфічну утилізацію.

Куди подіти будівельне сміття після ремонту

Незалежно від того, чи шукаєте ви куди викинути будівельне сміття самостійно або хочете доручити це вантажникам, важливо правильно розфасувати залишки оздоблення. Не можна, щоб один мішок важив понад 20 кілограмів, а його габарити повинні вписуватися в рамки сходових прольотів.

Якщо говорити про те, куди можна вивезти будівельне сміття самостійно, то варіантів всього три:

  1. Забрати на зберігання. Багато з тих, хто робить ремонт у квартирі користуються можливістю вторинно використовувати демонтовані матеріали. Якщо ви хочете застосувати їх для оздоблення іншої нерухомості у власності, найняті вантажники допоможуть з доставкою за адресою. Це стосується не тільки дачних будиночків, але також квартир родичів і навіть гаража, де матеріали можуть зберігатися до наступного використання.
  2. Відвезти на звалище. У будь-якому місті є спеціалізовані полігони для утилізації відходів. Це одне з місць, куди вивезти будівельне сміття самостійно не тільки відповідальне, а й вигідне рішення. Багато матеріалів і не тільки металеві приймають на вторинну переробку. Це означає, що ви як мінімум окупите витрати на транспортування, а швидше за все навіть залишитеся в плюсі.
  3. Продати. Один з кращих моментів у ремонті – можливість позбутися непотрібної техніки та меблів. Будівельні матеріали як вживані, так і ті, що залишилися після проведення робіт теж не обов ‘язково викидати. Завдяки віртуальним дошкам оголошень у кожного є можливість допомогти іншим і навіть трохи заробити. Найкраще в такому рішенні навіть не можливість продати нероздруковані рулони шпалер або пакети з цементом майже за ціною покупки, але те, що покупці позбавлять вас від проблем з вивезенням зайвого майна, яке в іншому випадку перетворилося б на сміття.

Насправді, мало хто вибирає тільки один варіант з тих, куди подіти будівельне сміття після ремонту квартири, але в будь-якому випадку важливо дотримуватися правил упаковки, перевезення та утилізації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!