Такелажні роботи: автокран або маніпулятор, що краще?

Замовляючи спеціалізовану техніку на об’єкт, виникає питання: що краще вибрати для проведення вантажно-розвантажувальних робіт?
Обидва види спецтехніки, що маніпулятор, що автокран мають стріли, характеризуються аналогічним функціоналом при виконанні такелажних робіт. Послуги маніпулятора більш практичні, так як відрізняються універсальністю щодо виконання поставлених завдань. На даному етапі важливо розуміти, який вид техніки використовувати найбільш раціонально. Важливо правильно розуміти специфіку роботи, того та іншого ТЗ, щоб розуміти, за ким необхідно закріплювати свій вибір.
Відразу здається, що застосування маніпулятора більш затребуване, ніж послуги автокрана. Подібність цих одиниць спецтехніки полягає в тому, що весь робочий механізм і стріла розташовані на кузовнiй базі автомобіля, призначений для виконання робіт з навантаження, розвантаження. Особливість полягає лише в сфері використання.
Автоманіпулятор являє собою спеціалізований вантажний автомобіль, доповнений крано-маніпуляційної установкою. Наявність бортових країв і маніпулятора одночасно дозволяє такому транспортному засобу виконувати навантаження, доставку і розвантаження вантажу одночасно, що робить агрегат більш універсальним.
Що стосується стріл маніпуляторів, їх поділено на два різновиди: Z-образні (гідравліка), L-образні (троси), які відрізняються між собою тонкощами основної конструкції.
Крім цього, маніпулятори поділяються на групи залежно від вантажопідйомності:

  • Малі (до трьох тонн);
  • Середні (до п’яти тонн);
  • Більше (від шести тонн і більше).

Виліт стріли сягає 30 метрів. Перевезення маніпулятором доцільне для переміщення вантажів невеликих і середніх розмірів на будь-які відстані. Що ще раз підтверджує факт універсального використання даної одиниці спецтехніки.
Маніпулятор застосовують:

  • Для доставки вантажів невеликих і середніх розмірів на будь-які відстані.
  • З метою завантаження/розвантаження доставленого вантажу, в т.ч. будівельного обладнання.
  • Для здійснення будівельних робіт на висоті.

Як вибрати автокран?

Автокран являє собою ТЗ з вбудованим підйомним механізмом на базі гусениць або базових коліс, характеризується великою вантажопідйомністю, відсутні бортові краї. Додатково техніка доповнена кабіною для машиніста, який управляє робочим процесом, незалежно від погодних умов і вміє самостійно переміщувати вантажі по заданному об’єкту. Тут виліт стріли сягає 100 метрів.
Особливість даної техніки полягає в наявності вбудованого противаги в своїй конструкції, що дозволяє піднімати вантажі до 12 тонн. Таким чином бачимо, що якісне виконання вантажно-розвантажувальних робіт без крана неможливо.
Відмінність автокрана від маніпулятора полягає в вантажопідйомності і відсутності бортів для виконання доставки вантажів. Тому, застосування автокрана доцільно тільки для здійснення навантаження/розвантаження матеріалів на відповідних об’єктах.
Тому, якщо перед вами стоїть завдання вибрати відповідну техніку для проведення вантажно-розвантажувальних робіт, необхідно враховувати масштаби робіт, тонкощі робочого майданчика, алгоритму проведення робіт. Автокран являє собою промислову одиницю спецтехніки, яка призначена для обробки великих обсягів вантажу.
Застосування маніпулятора доцільно в разі комплексного виконання робіт – навантаження, доставка, розвантаження. Але його застосування розраховане для роботи з невеликими або середніми за розміром вантажами.
Для роботи з великими вантажами оптимальним рішенням стане автокран і вантажний автомобіль. У всіх інших випадках виконання такелажних робіт з вантажами середнього розміру доцільно використання автоманіпулятора.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!