Вивіз старих меблів на утилізацію

Всі меблі мають свій термін придатності і навіть найновіший диван з часом доводиться викидати. Те саме відбувається і у разі покупки нових меблів. Позбутися старих речей можна кількома способами, але в жодному разі не спалювати їх. Найкраще здати меблі на утилізацію або вивезти їх на звалище. Для цього доведеться забезпечити перевезення меблів самотужки або замовити таку послугу.

При замовленні послуги до вас вже приїде транспорт і кілька людей, які швидко розберуть габаритні меблі, завантажать та відвезуть. Часу ви витратите мало, а ось ціна може бути не маленькою. Платити доведеться за роботу вантажників, причому крім стандартної вартості 100-150 грн/год, за особливо важкі предмети доведеться платити за окремо встановленою таксою. Також оплачується оренда машини погодинно і за містом ведеться тарифікація за кілометри. А звалища, як відомо, знаходяться за межею міста.

До речі, такелажні роботи також тарифікуються. Тому підйом великих вантажів збільшить загальну вартість вивезення на 200-300 гривень. Нерентабельність такої послуги для більшості харків’ян змушує їх організовувати вивезення старих меблів самотужки. Хоча й цей підхід має свої переваги і, відповідно, мінуси.

Як вивезти мотлох?

Спочатку доведеться підшукати машину. У крайньому випадку її можна найняти, що все одно обійдеться дешевше, ніж наймати службу. Але це буде так, якщо меблі ви перед цим самі підготуєте. А точніше розберете все, що можна, щоб потім компактно скласти це в кузові транспорту. Наприклад, шафу можна розібрати до купи дощок, які займуть зовсім небагато місця.
Для зручного спуску з квартири та підйому дощок у машину їх можна запакувати (зав’язати, закрутити скотчем чи плівкою), щоб вони не розпадалися.
Але проблема з самостійним вивезенням сміття у великих містах вирішена за допомогою великих контейнерів/човнів, у які можна скидати великогабаритне сміття. Такий має бути присутнім на кожні кілька будинків, тобто у кроковій доступності. У такому випадку потрібно лише довезти всі старі меблі до цього контейнера.
Якщо ж у вас дуже багато сміття, то доведеться або везти його на смітник, або на підприємство з утилізації.

Як ще можна позбутися старих меблів?

Вивезення старих меблів на сміттєзвалище – не єдиний спосіб усунути непотрібні речі. Залежно від їх стану, ви також можете вчинити так:

  • здати до комісійного магазину чи продати через сайт. Якщо у вас старі меблі в хорошому стані можна їх продати через спеціальний магазин. Той забере свою комісію, а ви отримаєте зайві гроші за те, що могли б викинути;
  • віддати. На безкоштовних сайтах можна знайти купи предметів, які люди віддають безкоштовно за умови самовивезення. Потрібно лише виставити фотографії, опис стану та залишити контакти. Швидше за все охочі знайдуться одразу. Ще можливий обмін на інші необхідні предмети;
  • здати у ремонт. Старі меблі реставрують і продадуть, у вас же її куплять за невеликою ціною. Але якщо вам шкода просто викидати, можна скористатися таким сервісом;
  • зв’язатися з комунальним підприємством із вивезення сміття. За замовчуванням мешканці квартир поряд із газо- або водопостачанням оплачують вивіз сміття. Але не всі знають яких саме видів. Часто в оплату входить також вивезення великогабаритних відходів. Тоді вивіз меблів із квартири можна здійснити через міське підприємство. Це їхня робота, а для вас – спосіб швидко позбутися старих речей. Безкоштовно, адже за це ви вже заплатили на рахунках.

Деякі мешканці роблять все одно по-своєму. Замість того, щоб подбати про правильну утилізацію, вони виносять старі столи, стільці і навіть дивани до контейнерів для сміття біля під’їзду. Але це робити забороняється і карається штрафом.

У результаті інші мешканці чиї вікна виходять на місцевість із контейнерами залишають скарги на роботу комунальників. Ніби платять за вивіз, а під вікнами міні звалище. Особливо підприємливі виносять розібрані стільці і кидають їх у контейнер. Потім розглядати це ніхто не буде, а при гнитті зі стільця вийдуть усі склади, якими їх просочували на заводі, що посилить екологічні проблеми. Не можна спалювати меблі – крім забруднень, восени є ризик влаштувати пожежу.

Тому чинити так буде безвідповідально й у результаті шкідливо всім. Вище ми розповіли про кілька способів, як вивезти старі меблі швидко, безпечно і, можливо, навіть отримати з цього власну вигоду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Обратный звонок


Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!